TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio čempionatą garsins ir jūroje

Jachta „Gold of Lithuania“
Jachta „Gold of Lithuania“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Projekte „Gold of Lithuania“ šiemet dalyvaujantys buriuotojai išplauks ne tik garsinti Lietuvos ir Vilniaus vardo Viduržiemio jūros regiono šalyse, bet ir kvies į Europos krepšinio čempionatą mūsų šalyje.

Projekto vadovas Donatas Juškus, pristatydamas būsimąją kelionę legendinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio takais, teigė, kad jachtos įgulos kasmet turėdavo žinią, kurią nešė lankomiems uostams ir jų gyventojams. 2009 m. tai buvo žinia apie tai, kad Vilnius yra Europos kultūros sostinė, pernai – apie Lietuvos Tūkstantmetį, šiemet ketinama kviesti į Europos krepšinio čempionatą.

Anot Lino Kunigėlio, „Eurobasket 2011“ komunikacijos grupės vadovo, šis projektas yra dalis užsieniui skirto čempionato pristatymo kartu su Arvydo Sabonio kelionėmis ir kita viešinimo kampanija. „Džiaugiamės, kad į šią kelionę įdėsime ir „Eurobasket 2011“ vėliavą, nes jachtos aplankys tuos miestus Ispanijoje, Prancūzijoje, kuriuose tvirtos ne tik turizmo, bet ir krepšinio tradicijos“, – teigė L.Kunigėlis.

Šiemet dviem jachtomis plauksiantys „Gold of Lithuania“ projekto dalyviai ketina lankyti Ispanijos, Prancūzijos ir Maroko uostus. Anot D.Juškaus, Užsienio reikalų ministerija juos jau įspėjo, kad tai nėra pats saugiausias šiuo metu regionas, ypač Maroko krantai. „Visas tas regionas pripildytas karinių laivų. Maroką gal reikėtų aplenkti, nors ten revoliucijų nėra. Bet mūsų misija taiki, mes nešame baltą taikos vėliavą. Vis dėlto stengsimės kuo greičiau nešdintis iš Maroko atgal į Ispaniją“, – juokavo D.Juškus.

Startuoti lietuviai ketina birželio 7 dieną Malagoje, finišuoti – liepos 9 d. Maljorkoje. Iš viso ketinama aplankyti 30 miestų-uostų. Juose bus skleidžiama įspūdingoji Lietuvos vėliavą, kurią buriuotojai vežėsi ir į ankstesnes keliones. „Ta vėliava nelieka nepastebėta. Juk ji tokio dydžio, kaip krepšinio aikštelė. Norint ją pakelti reikia keturių–penkių žmonių“, – prieš kelionę sakė D.Juškus.

Šiemet ketinama plaukti M.K.Radvilos-Našlaitėlio jaunystės keliais, lankyti universitetus, kitas švietimo įstaigas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min