Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos policija ruošiasi malšinti neramumus Europos krepšinio čempionato metu

Kaip ir 1939-ųjų gegužę, taip ir šių metų rugpjūtį – rugsėjį Lietuva rengia Europos vyrų krepšinio čempionatą.
V.Gudelio archyvo ir E.Ovčarenko, J.Kalinsko nuotr. / Kaip ir 1939-ųjų gegužę, taip ir šių metų rugpjūtį – rugsėjį Lietuva rengia Europos vyrų krepšinio čempionatą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos policijos pareigūnai ir toliau intensyviai ruošiasi 2011-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionatui. Ką tik baigėsi tarptautiniai mokymai pareigūnams, atsakingiems už viešosios tvarkos užtikrinimą per masinius sporto renginius.

Pareigūnai mokėsi užtikrinti viešąjį saugumą didelių tarptautinių sporto renginių metu, geranoriškai bendrauti su miniomis sporto aistruolių, pelnyti jų pasitikėjimą. Keturių dienų mokymuose Trakuose, Balstogėje (Lenkija) ir Taline (Estija), pagal patyrusių Lietuvos ir užsienio ekspertų parengtą programą, tobulinosi beveik 100 pareigūnų iš Lietuvos, Lenkijos bei Estijos.

Mokymus vedusių ekspertų patirtis ir kvalifikacija yra labai didelė. Ekspertas iš Portugalijos Ismael Pereira Gaspar Jorge buvo 2006 m. Europos futbolo čempionato patarėjas saugumo klausimais, taip pat 2008 m. bei 2010 m. pasaulio čempionato metu. Lenkas Dariusz Dyminski buvo atsakingas už 2009 m. Europos vyrų krepšinio čempionato saugumą, tai pat paskirtas 2012 m. Europos futbolo čempionato saugumo vadovu. Belgijos atstovas Johan Quataert buvo atsakingas už 2000 m. Europos futbolo čempionato saugumą savo šalyje.

Mokymuose dalyvavęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica džiaugėsi, kad į mokymus susirinko įvairių šalių skirtingų grandžių pareigūnai, tai, pasak jo, padės formuoti vieningą politiką užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu. Be to, mokymuose įgytas žinias pareigūnai netrukus galės išbandyti praktiškai, Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato metu.

Minėti mokymai rengiami pagal projektą „Saugumas didelių sporto renginių metu„, finansuojamą iš Europos Sąjungos specialiosios 2007-2013 metų programos „Nusikalstamumo prevencija ir kova su nusikalstamumu“.

Tolesnis projekto etapas – Estijos ir Lenkijos pareigūnų stažuotė bei ekspertų vizitas Lietuvoje, Europos vyrų krepšinio čempionato metu. Ekspertai įvertins Lietuvos, Estijos ir Lenkijos policijos darbą sporto renginių metu bei pateiks rekomendacijų, kaip tą veiklą tobulinti.

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min