Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 2d. 18:13

Meile krepšiniui degantys „bohemiečiai“ pristato „užvedančias“ skanduotes

„Bohemiečiai“ krepšininkus palaikys skanduote vaizdo klipuose
Sigito Kondrato nuotr. / „Bohemiečiai“ krepšininkus palaikys skanduote vaizdo klipuose

Krepšinio aistros ir vakar startavęs Europos krepšinio čempionatas įtraukia ne tik šventės laukiančius Lietuvoje, bet ir svetur gyvenančius ir dirbančius lietuvių menininkus. Režisierės Dalios Ibelhauptaitės suburta „Bohemiečių“ trupė, kurios solistai išsibarstę po visą pasaulį, savo palaikymą Lietuvos krepšinio rinktinei reiškia įvairiausiais būdais.

Pasaulyje gerai žinomi operos solistai pasirodė visiškai netikėtame, jiems neįprastame amplua – sceninius kostiumus iškeitę į sirgalių marškinėlius, įrašė šalies rinktinę palaikančią skanduotę. „Tikslas, ryžtas ir galia – Lietuva, mes už tave!” – Vilniaus Kongresų rūmuose „bohemiečių“ skanduotė skambėjo su uždegančia energija ir įkvepiančiu entuziazmu, kaip jų atliekamos Dž. Pucinio ar P.Čaikovskio arijos.

Aistringas Lietuvos krepšininkus palaikantis vaizdo klipas su šia operos solistų Edgaro Montvido, Jovitos Vaškevičiūtės, Dainiaus Stumbro, Rafailo Karpio, Kestučio Alčiauskio, Audriaus Rubežiaus ir dainininko Jeronimo Miliaus skanduote čempionato metu lydės sirgalius fanų zonose prie „Eurobasket2011 arenų, rugsėjo 4 d. skambės Katedros aikštėje koncerto „Bohemiečių svajonės“ metu bei palydės lietuvių krepšinio rinktinės sirgalius stebėti varžybų.

„Neįmanoma likti abejingiems tautinei religijai – krepšiniui! Smagu, kad Europos krepšinio čempionatas vyks Lietuvoje, ir kad „bohemiečiai“ nelieka šio svarbaus įvykio nuošalyje. Krepšinis turi suvienyti tautą!“ –  sakė tenoras Edgaras Montvidas.

Ir tai ne vienintelis „bohemiečių“ meilės krepšiniui įrodymas. Per Europos krepšinio čempionato atidarymą rugpjūčio 29-ąją Lietuvos Respublikos prezidentės D.Grybauskaitės akivaizdoje „bohemiečiai“ FIBA prezidentui Olafurui Rafnssonui dovanojo Onegino širdį kaip sėkmės simbolį ir talismaną, taip reikšdami menininkų palaikymą neeilinei šventei ir jos dalyviams.

„Ši, kaip geležis tvirta, ugnį ir vandenį savimi išgyvenusi, kančioje ir euforijoje užgrūdinta širdis taikliai simbolizuoja visos Lietuvos širdį, degančią neperkalbama meile krepšiniui. Visi lietuviai, ne tik sporto, bet ir kultūros šviesuliai – teatro, muzikos, mados pasaulio atstovai – linki pergalių ir sėkmės!“ – per atidarymą kalbėjo čempionato himno autorius Marijonas Mikutavičius.

Garsiausių menininkų dalyvavimas didžiuosiuose sporto įvykiuose yra tapęs pasauline tradicija ir sukelia ne mažesnį ažiotažą nei pačios varžybos. Pavyzdžiui, 1990 metais pasaulio futbolo čempionato Italijoje atidarymo ceremonijoje tenoras L.Pavarotti atliko Kalafo ariją iš Dz.Pucini operos „Turandot“, kuri pernakt tapo žymiausia visų laikų operos arija. Jau dabar žinoma, kad senasis „bitlas“ seras Paulas McCartney 2012 metasi Londone pradės vasaros Olimpiados atidarymo ceremoniją. „Bohemiečiai“ taip pat džiaugiasi galėdami būti Europos čempionato ir visos Lietuvos sporto šventės dalimi, tad net savo „Onegino“ spektaklių grafiką rugsėjį taip pat derina prie čempionato varžybų programos.

VIDEO: „Bohemiečių" krepšinio skanduotė (2)

 

VIDEO: „Bohemiečių" krepšinio skanduotė (1)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min