TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugas Balčiūnas: „Švenčiame čempionatą taip, kaip ir svajojome švęsti“

Mindaugas Balčiūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mindaugas Balčiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas – tas žmogus, kuris visur ir visada pasitinka su šypsena. Galbūt ne viskas šiame Europos krepšinio čempionate vyksta taip, kaip norėjo LKF atstovai, tačiau jie yra laimingi. Jie jaučia pirmenybių dvasią ir yra įsitikinę, kad Lietuva čempionatą švenčia taip, kaip svajojo švęsti.

– Mindaugai, ką šis Europos krepšinio čempionatas Lietuvoje, turi tokio, ko neturėjo nė vienas kitas anksčiau?, - 15min.lt paklausė M.Balčiūno.

– Visų pirma turi savo aurą ir dvasią, kurią sukuria visa tauta. Nė vienas čempionatas nebuvo taip ruošiamas. Specialiai buvo statomos arenos, viešbučiai, akcijos ir renginiai prieš čempionatą taip pat buvo neregėti dalykai. FIBA atstovus labai maloniai nustebino atidarymo ceremonija. Ne viskas buvo sviestu patepta, galbūt kažkur padarėme ir klaidų, bet visų mūsų pastangos tikrai davė vaisių.

– Jūs pats spėjote pajusti čempionato dvasią?

– Žinote, man labiausiai įstringa tos akimirkos, kai pamatau pagyvenusių ir krepšiniui nusipelniusių žmonių akis. Tų, kurie statė Lietuvos krepšinį. Jie su ašaromis akimis pasitinka tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje. Sunku apsakyti ir tą jausmą, kai visa Lietuva gieda nacionalinę giesmę.

Apskritai pasikeitė Lietuvos žmonių dienos režimas. Vakarai skirti tik krepšiniui ir tai nuostabu. Kur tik pasisuki – visur krepšinis. Internete, televizijose, laikraščiuose, parduotuvėse, gatvėse. Net Prancūzijos federacijos atstova juokiasi, kad mes esame pamišę. Mes taip laukėme šio čempionato ir švenčiame jį taip, kaip ir svajojome švęsti. O Lietuvos rinktinės pergalės tik dar labiau sustiprina tą jausmą.

– O kaip reagavote į ispanų pareiškimus, kad Lietuvos krepšinio gerbėjams rūpi tik jų rinktinės pasirodymas?

– Ispanijos krepšininkai savo šalyje yra didelės žvaigždės. Mes turime savo žvaigždes. Yra kaip yra, nes po ispanų kojomis čia niekas nekrenta. Natūralu, kad domimės savo krepšininkais, o kartais net persisotiname krepšiniu. Visgi, nežinia kada Gasolis dar atvažiuos į Lietuvą žaisti oficialių rungtynių. Manau, kad tie kurie norėjo , pamatė viską.

– Kokių atsiliepimų sulaukėte iš rinktinių, buvo priekaištų?

– Aš džiaugiuosi visų komandų supratimu. Jie tikrai galėjo išreikšti žymiai daugiau priekaištų. Atvirai pasakysiu, labai jaudinausi dėl Šiaulių viešbučio, ką Prancūzijos milijonieriai pamanys atvykę į Šiaulius. Jie savo nuomonę išreiškė labai santūriai, nes pamatė, jog jiems duodame viską, ką turime geriausio. Viešbučių kokybę atpirko arenos, geras maistas, Europos čempionato dvasia.

– Kaip dabar įvertintumėte sprendimą į čempionatą pakviesti 24 komandas?

– Sportine prasme tai tapo puikus sprendimas. Iki paskutinės dienos vyko intriga, sprendėsi komandų likimas. Tokia šalis kaip Gruzija, per 10 metų krepšinyje nenuveikė tiek, kiek per šį čempionatą. Latviai tik paskutinėmis minutėmis nusileido vokiečiams ir nepaisant to, kad pralaimėjo visus susitikimus, savo šalyje turėtų būti priimti kaip didvyriai. Manau, tai tapo postūmiu vystyti visą Europos krepšinį.

– Galite pasakyti, kiek įtakos Lietuvos krepšinio federacija turi teisėjų paskyrimui?

– Neslėpsiu, po rungtynių tarp Lietuvos ir Ispanijos mes kalbėjomės apie teisėjavimą su FIBA. LKF neturi jokios įtakos teisėjų paskyrimui, už tai atsakingas yra FIBA teisėjų departamentas, bet mes pasikalbėjome. Vis dėlto, kaip sakė Kęstutis Kemzūra, kaltinti teisėjus yra silpnumo požymis. Ne dėl jų pralaimėjome mačą, bet tai grūdina. Džiaugiuosi, kad tokios rungtynės įvyko grupėje, o ne atkrintamosiose varžybose.

– Kokie yra jūsų lūkesčiai dabar, kai čempionatas persikėlė į Vilnių?

– Viskas parengta nepriekaištingai, todėl mes viliamės svarbiausio – kad sektųsi Lietuvos rinktinei.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min