Paskutinį bilietą į ketvirtfinalį iškovojo Slovėnijos rinktinė

Slovėnai sugriebė paskutinį Europos krepšinio čempionato Lietuvoje ketvirtfinalio bilietą. Lemiamose antrojo etapo F grupės rungtynėse banguotai pirmenybėse kol kas rungtyniaujanti Slovėnijos rinktinė tik po atkaklios kovos įveikė varžovus iš Suomijos – 67:60 (14:12, 28:16, 12:20, 13:12).
Zoranas Dragičius (centre)
Zoranas Dragičius (centre) / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Į benuvažiuojantį ketvirtfinalio traukinį įšokusių slovėnų lauks akistata su dabartiniais Europos čempionais ispanais.

Tuo tarpu tik po papildomo atrankos turnyro į čempionatą patekę ir ne vieną ekspertą sėkmingu žaidimu nustebinę suomiai priversti krautis lagaminus namo.

Suomiai kovojo iki galo

Nerezultatyviai prasidėjusių rungtynių pradžioje vyko apylygė kova. Nors mačą kiek aktyviau pradėjo rungtynių favorite laikyta Slovėnijos rinktinė, atsiplėšti nuo varžovų jai pavyko tik antrajame ketvirtyje. Šio kėlinuko viduryje slovėnų persvara pasiekė dviženklę taškų ribą, o pačioje ketvirčio pabaigoje daugiau nei 1 tūkst. į Vilnių atvykusių sirgalių palaikomų krepšininkų pranašumas pasiekė rekordinę ribą (42:26).

Po ilgosios pertraukos į aikštelę sugrįžę suomiai nė neketino kelti baltos vėliavos. Jie po truputį mažino atsilikimą ir trečiąjį kėlinį baigė turėdami vos 6 taškų deficitą (54:48).

Pasiduoti atsisakę suomiai taikliais tritaškiais likus 32 sek. priartėjo ir iki 4 taškų (64:60), tačiau šaltakraujiškai baudos metimus realizavę slovėnai nesuteikė varžovams jokių galimybių sensacingai išsigelbėti.

Daugiausia dėl solidaus žaidimo baudos aikštelėje Slovėnijos rinktinė šventė sunkią pergalę rezultatu 67:60.

Slovėnija: E.Lorbekas 14 (6 atk. kam.), U.Slokaras (8 atk. kam.) 13, J.Lakovičius 11, Z.Dragičius 10, M.Begičius 8 (8 atk. kam.).

Suomija: P.Kopenenas 14, S.Huffas 13, T.Kotti (7 atk. kam.) ir G.Lee – po 7, T.Rannikko 6.

Slovėnijos rinktinės treneris Božidaras Maljkovičius: „Suomija mums nebuvo parankus varžovas. Jie turi greitus gynėjus ir pajėgius aukštaūgius. Bet mes sužaidėme visai neblogai. Maždaug 32 minutes laikėmės savo plano ir gerai gynėmės. Jei rungtynių pabaigoje nebūtume padarę kelių klaidų, būtume laimėje be didesnės įtampos“.

Suomijos rinktinės treneris Henrikas Dettmannas: „Slovėnija šiandien pademonstravo geros kokybės krepšinį. Po šiandienos mačo galima pasakyti, jog krepšinis yra paprastas žaidimas – kas geriau pataiko, tas ir laimi. Lemiamu tapo antrasis kėlinukas, kurio metu mes į savo krepšį praleidome net 28 taškus. Žaidžiant tokiame lygyje tai yra tikrai per daug. Bene svarbiausia pralaimėjimo priežastis buvo siaubinga kova dėl atšokusių kamuolių. Po krepšiu mums labai trūko ūgio ir jėgos“.

Po šios pergalės Slovėnijos rinktinė finišavo ketvirtoje F grupės vietoje. Nepaisant kitų šios grupės rungtynių baigties, slovėnai grupėje pakilti aukščiau nebeturi net teorinių galimybių. Kaip ir nukristi.