Pasiruošimas baigėsi pergalingai: Lietuva palaužė Gruzijos krepšininkus

Lietuvos krepšinio rinktinė pasiruošimo ciklą Europos čempionatui pažymėjo sunkia pergale prieš Gruziją. Po atkaklios kovos mūsų šalies krepšininkai svečius įveikė rezultatu 88:80 (25:19, 16;21, 25:23, 22:17).
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tapk 15min/Sportas draugu, spausk „like“ FACEBOOK tinkle.

Šiomis rungtynėmis buvo pažymėtos Lietuvos krepšininkų išlydėtuvės į Senojo žemyno pirmenybes. Jau trečiadienį Kęstučio Kemzūro auklėtiniai rungtynėmis su Didžiąja Britanija pradės Europos čempionato kovas.

Tai buvo prasčiausias Lietuvos rinktinės pasiruošimo ciklas per pastaruosius trejus metus. Lietuviai laimėjo ketverias rungtynes ir patyrė tiek pat pralaimėjimų. Tiesa, kaip ir 2009-aisiais bei 2010-aisiais, mūsų krepšininkai paskutines draugiškas rungtynes baigė pergalingai.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris Kęstutis Kemzūra paskelbs galutinį komandos dvyliktuką.

Pirmasis kėlinys:

Nuo varžovų iš Gruzijos lietuviai atitrūko pirmojo kėlinio pradžioje. Nors pirmuosius du taškus mače pelnė svečiai, vėliau sekė mūsų komandos spurtas 13:0. Po tritaškį įsūdė Simas Jasaitis, Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis. Iš toli dukart pataikė ir gruzinai (15:7, 17:10), tačiau lietuviai atsakė tiksliomis atakomis puolime. Nors vienu metu Lietuvos komanda turėjo 11 taškų pranašumą, po pirmojo kėlinio jie pirmavo šešiais – 25:19.

Antrasis kėlinys:

Antrąjį kėlinį gražiu dėjimu pradėjo Marijonas Petravičius (27:19), tačiau skylėta lietuvių gynyba vėl parodė savo nagus. Gruzija sumažino atsilikimą iki dviejų (29:27) taškų, o kelias minutes trukusį gruzinų spurtą nutraukė tik antrajame kėlinyje į aikštę išbėgęs Darius Songaila. Puolėjas pelnė 6 taškus iš eilės (35:29), nors bėdos gynyboje tęsėsi. Itin nesėkmingai susiklostė antrojo kėlinio pabaiga: mūsiškiai išvaistė turėtą pranašumą ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo prieš varžovus minimaliu skirtumu - 41:40.

Lietuvos komandai po 6 taškus pelnė Darius Songaila, Šarūnas Jasikevičius ir Marijonas Petravičius. 5 pridėjo Simas Jasaitis. Gruzinų gretose rezultatyviausias buvo 9 taškus surinkęs Viktoras Sanikidzė.

Trečiasis kėlinys:

Nerezultatyvią trečiojo kėlinio pradžią lydėjo abiejų komandų klaidos ir netikslūs metimai. Pirmasis po grubios R.Javtoko klaidos pasižymėjo Zaza Pečiulja, o lietuviai taškus rinko nuo baudų metimo linijos (46:44, 48:46). Z.Pečiulja ir toliau draskė lietuvių gynybą ir per penkias kėlinio minutes įmetė 8 taškus. Vyko kova taškas į tašką (53:53, 55:55), o Zaza tęsė trečiojo kėlinio šou. Tiesa, sėkmingai užbaigti kėlinį lietuviams padėjo Šarūnas Jasikevičius, kuris pelnė 9 taškus, o iš viso jau buvo surinkęs 17-ka. Po trečiosios rungtynių dalies 66:63.

Ketvirtasis kėlinys:

Nervinga buvo ir lemiamo, ketvirtojo ketvirčio, pradžia. Turėję penkių taškų pranašumą 68:63, lietuviai jį išvaistė ir leido varžovams įsiveržti į priekį 72:70. Lietuvos krepšinio rinktinę į priekį tempė taiklūs Simo Jasaičio tritaškiai: likus keturioms minutėms snaiperis ne tik įmetė iš toli, bet ir išprovokavo pražangą bei padidino lietuvių atotrūkį 80:73. Likus trims minutėms aikštelę dėl pražangų limito paliko Zaza Pečiulja, o realizuodami baudas lietuviai artėjo pergalės link.

Lietuva: Š.Jasikevičius 19 (6/7 dvit.), S.Jasaitis 16, R.Javtokas (6 atk. kam.) ir D.Songaila po 9, P.Jankūnas ir M.Petravičius po 6, M.Kalnietis (7 atk. kam.), K.Lavrinovičius ir R.Kaukėnas po 5, T.Delininkaitis 4, J.Valančiūnas ir M.Pocius po 2.

Gruzija: Z.Pachulia 19, V.Sanikidze 16, T.Shengelia 15.