Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariai vietoj plenarinio posėdžio Kaune žiūrėjo krepšinį

V.Bogušis iškeitė darbą į krepšinį
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / V.Bogušis iškeitė darbą į krepšinį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Keli Seimo nariai ketvirtadienio popietę vykusį Seimo plenarinį posėdį, kuriame buvo teikiamas partijų finansavimo įstatymas, iškeitė į krepšinį Kauno arenoje. Tarp pagautųjų ne darbo vietoje yra liberalcentristas Vytautas Bogušis, socialdemokratas Julius Sabatauskas, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Žilvinas Šilgalis.

Visi politikai tikina: krepšinis vakar jiems buvo svarbesnis nei įstatymų projektų pateikimai.

„Vakariniame posėdyje buvo tik įstatymų pateikimai, dar bus jų svarstymai komitetuose, svarstymo ir priėmimo stadijos posėdžių salėje. Nemanau, kad labai nusižengiau vakar posėdį praleidęs. Vakar tikrai buvo labai svarbu palaikyti krepšininkus, nes jiems tikrai buvo sunku psichologiškai“, – 15min.lt teisinosi J.Sabatauskas.

Jis tikino, kad šiaip Seime dirbantis pakankamai aktyviai, tad kartą, kai vyksta visai Lietuvai itin svarbios krepšinio rungtynės, galėtų ir nebūti darbo vietoje.

„Prisipažįstu. Kaltas. Bet tai buvo labai svarbios varžybos Lietuvai...“ – teisinosi J.Sabatauskas.

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Ž.Šilgalis 15min.lt aiškino, kad vakarykščių rungtynių stebėjimas yra tiesioginis jo, kaip tokios komisijos vadovo, darbas.

„Manau, tai susiję su mano pareigomis. Atkreipiant dėmesį, kad sirgalių ketvirtadienio varžybose tikrai buvo mažai po nuviliančio pralaimėjimo Makedonijai, jaučiau pareigą važiuoti palaikyti mūsų krepšinio rinktinę“, – aiškinosi parlamentaras.

Tuo tarpu V.Bogušis į vatą nevyniojo ir daug dirbęs krepšinio varžybose nesigynė. „Krepšinis man šventa“, – pareiškė jis.

Parlamentaras aiškino, kad jo, kaip Lietuvos piliečio, pareiga ketvirtadienį buvo sirgti už Lietuvą.

„Čia ne poilsis buvo, o pareiga. Bilietą turėjau, buvo seniai suplanuota kelionė. Važiavau savo automobiliu, ne kokiu tarnybiniu, už degalus susimokėjau, už alų susimokėjau. Manau, kad turiu pateisinamą priežastį dėl praleisto vieno posėdžio“, – sakė V.Bogušis.

Dėl krepšinio rungtynių ketvirtadienio vakarinį posėdį praleido ir daugiau kolegų, pasakojo visi trys pagautieji ne darbo vietoje, tačiau kas kiti nusižengusieji, jie pasakyti atsisakė.

Už praleistą vieną Seimo posėdį krepšinio aistruoliams jokios nuobaudos negresia. Seimo Etikos ir procedūrų komisija Seimo narius finansiškai baudžia tik jiems be pateisinamos priežasties praleidus daugiau nei pusę mėnesio posėdžių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min