Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sėkmę 1939 m. Europos krepšinio čempionate Lietuvos rinktinei užtikrinęs plakatas sugrįžta

Plakatas 1939 m. Europos krepšinio čempionatui
Autorius Jonas Juozas Burba / Plakatas 1939 m. Europos krepšinio čempionatui
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje 1939 m. vykusiam Europos krepšinio čempionatui specialiai sukurtas ir demonstruotas reklaminis plakatas po 72 metų pertraukos grįžta į gatves. Šimtas žinomo tarpukario Lietuvos grafiko Jono Juozo Burbos sukurto plakato kopijų nuo ketvirtadienio iki Europos krepšinio čempionato pabaigos puoš labiausiai matomas Vilniaus vietas.

„JCDecaux Lietuva“ išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad plakato autorius J. J. Burba yra žymus Lietuvos grafikas, iliustravęs ir apipavidalinęs prezidento Antano Smetonos knygas, garsiausius lietuviškus tarpukario žurnalus, 1935 m. sukūręs Kauno herbą ir vėliavą, pirmąjį tautinės olimpiados medalį, ženklelį ir plakatą. Pirmosios sovietų okupacijos metu, 1941 m., J. J. Burba buvo ištremtas į Sibirą, kur 1952 m. mirė. 1990 m. grafiko palaikai buvo perlaidoti Panevėžio kapinėse.

Pasak knygos „Senasis Lietuvos plakatas: 1862–1944“ autoriaus, profesoriaus Juozo Galkaus, Lietuvoje gali būti išlikę vos keli J. J. Burbos sukurto krepšinio plakato egzemplioriai. Mokslininko teigimu, tarpukario Lietuvoje buvo sukurti keletas plakatų sporto tematika, todėl 1939 m. Europos krepšinio čempionatui sukurtas plakatas turi didelę reikšmę ne tik Lietuvos krepšinio aistruoliams, bet ir visai lietuviškų plakatų istorijai.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus saugomas J. J. Burbos ir kiti senieji reklaminiai lietuviški plakatai su peržiūros bei komentavimo galimybėmis yra eksponuojami ir specialiai „Outdoor museum“ projektui sukurtoje internetinėje svetainėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min