Stebuklingai pratęsimą išplėšę italai vėliau kvailai padovanojo pergalę žydams

Lietuvoje vykstančio Europos krepšinio čempionato rungtynėse dėl garbės pergalę iškovojo Izraelio rinktinė. Ji B grupės dramatiškame mače Šiauliuose po pratęsimo nugalėjo Italijos komandą.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žydai apčiuopiamą pranašumą susikrovė antrojo ketvirčio pabaigoje, o trečiajame ketvirtyje pradėjo triuškinti varžovus.

Visgi, ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pakito. Italai laimėjo atkarpą 16:0, o Izraelio rinktinė pirmąjį tašką kėlinyje pelnė iki ketvirčio pabaigos likus 16 sekundžių. Tai leido italams išlyginti rezultatą – paskutinis taiklus buvo Andrea Bargnanio metimas.

Komandos persikėlė į pratęsimą, kur daugiau šansų nugalėti jau turėjo italai, tačiau paskutinėmis mačo sekundėmis Izraelis išlygino rezultatą, o italų mestas kamuolys iš po krepšio tikslo nepasiekė. Negana to, žydai atkovojo kamuolį, o italai kvailai prasižengė.

Teisėjai iškart sustabdė žaidimą (95:95), o Izraelio krepšininkas stojo prie baudų metimų linijos – tikslą pasiekė vienas metimas iš dviejų (96:95), o Izraelis šventė antrąją pergalę čempionate ir garbintai baigė Senojo žemyno pirmenybes.

Izraelis iškovojo antrąją pergalę čempionate iš penkių galimų. Tuo tarpu italai pralaimėjo ketvirtąjį kartą. Abejoms komandos tai buvo paskutinės rungtynės Senojo žemyno pirmenybėse. Jos jau anksčiau buvo praradusios galimybes žengti tolyn.

Izraelis: Guy Pnini 22, Davidas Blu – 17, Lioras Eliyahu 16 (7 atk. kam.), Elishay Kadiras ir Yotamas Halperinas (5 rez. perd.) po 10.

Italija: Andrea Bargnani 26 (11 atk. kam.), Danilo Gallinari 19, Danielis Hackettas 15, Stefano Mancinelli 16 (8 atk. kam.).