Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybėje aptartas pasirengimas Europos krepšinio čempionatui

Žalgirio arenoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žalgirio arenoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniuje įvyko „EuroBasket 2011“ Vyriausybinės darbo grupės posėdis, kuriame buvo pristatyti gegužės mėnesį įvykusios „FIBA Europe“ ir Europos šalių federacijų inspekcijos rezultatai, aptarti kiti svarbiausi klausimai besirengiant 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatui.

Gegužės viduryje Lietuvoje lankęsi „FIBA Europe“ atstovai dar kartą apžiūrėjo visą čempionatui reikalingą infrastruktūrą (jau veikiančias arenas, komandų viešbučius) bei įvertino sparčiai statomų Klaipėdos ir Kauno arenų pažangą.

„Tai buvo vienas paskutinių „FIBA Europe“ atstovų vizitų Lietuvoje. Jo metu buvo galutinai išspręsti daugelis techninių reikalų arenose, patvirtinti komandų ir kitų varžybų dalyvių viešbučiai, – posėdžio dalyvius informavo „EuroBasket 2011” organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas. – Iškart po to vykusio dalyvaujančių čempionate šalių vizito metu dalyviai siekė patys įsitikinti, kokiomis sąlygomis gyvens, žais ir treniruosis komandos. Visų vizito dalyvių įvertinimai buvo patys geriausi, jokių prolemų svečiai neiškėlė ir pabrėžė įsitikinimą, kad organizatoriai viską padarys aukščiausiu lygiu“.

Paprašytas įvardyti šiuo metu jaudinančias problemas, M.Špokas sakė: „Tai dalykai, kurie nuo mūsų nelabai priklauso – Kauno ir Klaipėdos arenų statybos. Tačiau darbai vyksta daugmaž pagal nustatytą grafiką, visos atidarymo ir išbandymo krepšinio rungtynėmis datos lieka tos pačios, tad didelio nerimo nejaučiame“.

Pasak M.Špoko, šiuo metu galutinai sprendžiami komandų ir oficialių delegacijų apgyvendinimo klausimai kai kuriuose miestuose.

„Romantikos“ viešbutis Panevėžyje turi atsidaryti birželio viduryje, jame birželio 24-28 dienomis jau gyvens jaunimo komandos, kurios dalyvaus „Global Games“ varžybose, – kalbėjo M.Špokas. – Dzūkijoje, nebūdami tikri dėl šalia Birštono esančios „Karališkos rezidencijos“ ateities, kartu su „FIBA Europe“ nusprendėme nerizikuoti ir perkelti Alytuje žaidžiančias komandas gyventi į Druskininkus, „Grand SPA Lietuva“ viešbutį“.

Darbo grupės nariai taip pat susipažino ir pritarė organizacinio komiteto vadovo pateiktam pasirengimo čempionatui ir jo vykdymo biudžetui.

„Laiko iki čempionato lieka vis mažiau, todėl dabar ne tik organizaciniam komitetui, bet ir kitoms valstybinėms institucijoms reikia būti pasirengusiems operatyviai spręsti visus kylančius klausimus, – po posėdžio sakė Vyriausybinės darbo grupės vadovas, Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėjas Raimundas Alekna. – Esu įsitikinęs, jog visi iki vieno suvokia šio renginio svarbą, reikšmę ir naudą Lietuvai. Visi vieningai dirbome iki šiol, tikiuosi, taip dirbsime ir iki rudens”.

Kitas Vyriausybinės darbo grupės posėdis numatytas liepą.

„EuroBasket 2011” vyks 2011 m. rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. šešiuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune. Jame dalyvaus 24 stipriausios Europos krepšinio rinktinės. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min