Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 22d. 06:00

„Žalgirio“ arenos atidarymas nukeltas į rugpjūtį

 „Žalgirio“ arenos aplinka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio“ arenos aplinka

Nemuno saloje kylanti „Žalgirio“ arena tarsi užkeikta. Viešai išsakytus Kauno valdžios pažadus, jog pramogų ir sporto rūmų durys bus atvertos liepos 6-ąją, į šipulius sudaužė areną valdysiančio operatoriaus sprendimas atidarymo iškilmes nukelti į rugpjūtį.

Į arenos atidarymo iškilmes susirinksiantiems svečiams po purvyną tikriausiai klampoti nereikės. Tačiau ne dėl to, kad arenos prieigos bus stebuklingai sutvarkytos vos per kelias dienas. Tiesiog tuomet, kai suskambės „Žalgirio“ arenos veiklos pradžią skelbiančios fanfaros, iki Europos krepšinio čempionato bus likę mažiau nei mėnuo.

Apie liepos 6 dieną vyksiantį didžiausios Lietuvos sporto arenos atidarymą garsiai skelbę Kauno vadovai galiausiai liko kvailio vietoje. Visus jų pažadus vienu mostu sutrypė areną valdysiančio konsorciumo atstovų sprendimas.

„Dabar jau galiu oficialiai pasakyti, kad arenos atidarymas įvyks rugpjūčio 3 dieną“, – pareiškė areną valdysiančio operatoriaus atstovė, „Ūkio banko investicinės grupės“ (ŪBIG) valdybos pirmininkė Angelė Dementavičiūtė.

Tikisi užpildyti visą areną

„15min“ žiniomis, iš pradžių buvo svarstoma atidarymo iškilmes nukelti į rugpjūčio vidurį, tačiau galiausiai buvo pasirinkta 3-ia mėnesio diena.

„Kai nesi tikras, ar kaunietis galės įeiti į areną, tai nelabai gali drąsiai ir planuoti, – paprašyta įvardyti šventės nukėlimo priežastis, sakė ŪBIG valdybos pirmininkė. – Objektas yra toks didžiulis ir įvairiaplanis, kad man niekas negalėjo duoti garantijos, kad viskas bus baigta laiku. Visų norai buvo geri, bet norų neužtenka. Yra reali padėtis. Be to, gali būti taip, kad dokumentaliai pats arenos pridavimo aktas įvyks, bet bus daug dalykų, kuriuos reikės taisyti.“

A.Dementavičiūtė pridūrė, jog, norint į atidarymo iškilmes pritraukti pilną areną žiūrovų, renginio reklamos kampaniją būtina pradėti bent jau prieš mėnesį.

„Be to, prieš renginį reikia bent 10 dienų repeticijų. Tad arena turi būti tuščia, kad joje galėtų vykti pasiruošimas, – pridūrė arenos operatoriaus atstovė. – Kiek kainuos bilietai į renginį? Manau, kad vidutiniškai kaina gali būti 50–60 Lt. Vienos vietos gali būti ir po 10 Lt, kitos – ir po 100 Lt.“

Neslėpė apmaudo

Kauno valdžios atstovai šią žinią sutiko ne itin džiaugsmingai. Nors meras Rimantas Mikaitis demonstravo ramybę, savivaldybės administracijos vadovas Antanas Navakauskas neslėpė apmaudo.

„Mane, kaip kaunietį, ši žinia šiek tiek nuliūdino. Galėjo vis tik koncesininkas pasitempti. Iš tiesų tai labai gaila“, – atviravo valdininkas.

„Bet kokiu atveju svarbiausia yra tai, kad pati arena būtų baigta iki birželio 30 d. Aš manau, kad taip ir bus. Svarbiausia viską padaryti taip, kad nebūtų jokios grėsmės Europos čempionato finaliniam etapui Kaune. Dėl arenos atidarymo šventės atidėjimo nejaučiu jokio apmaudo ar nusivylimo“, – tvirtino R.Mikaitis.

Statybininkai pasiliks arenoje

Planuojama, jog valstybinė komisija galutinį „Žalgirio“ arenos vertinimą atliks pirmosiomis liepos dienomis. Teigiamas komisijos sprendimas reikštų, jog arenoje galima organizuoti renginius. Tiesa, net ir tuomet, kai valstybinės komisijos narių parašai bus sudėti ant dokumentų, statybininkai nepaliks arenos.

„Smulkių taisymų, kaip ir kiekvienose didelėse statybose, neišvengsime, – neslėpė A.Navakauskas. – Dar iki komisijos vyks vandentiekio, nuotekų, ventiliacijos, šaldymo, vėdinimo sistemų, lietaus kanalizacijos, elektrinės pastato dalies bandymai. Visos sistemos turi veikti.“

„15min“ jau rašė, jog kol kas daugiausiai klaustukų lieka ties arenos aplinkos tvarkymo klausimu. Nors bendrovė „Kamesta“ savivaldybės konkurso nugalėtoja buvo paskelbta dar praėjusią savaitę, dėl biurokratinių trukdžių darbai bus pradėti tik liepos pradžioje. Primename, jog Europos vyrų krepšinio čempionatas prasidės rugpjūčio 31 d., finalinis turnyro etapas į Kauną persikels rugsėjo viduryje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min