2010 06 11

PAR ir Meksika čempionato atidarymo rungtynėse sužaidė taikiai (nuotraukos, statistika, komentarai)

Ilgai lauktas pasaulio futbolo čempionatas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) prasidėjo. Pirmosiose rungtynės tarp A grupės rinktinių – turnyro šeimininkės PAR ir Meksikos vienuolikių baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0).
S.Tshabalala džiaugiasi įvarčiu
S.Tshabalala džiaugiasi įvarčiu / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Statistika Meksika

Penktadienį planetos pirmenybėse dar bus žaidžiamas antrasis A grupės mačas. Jame savo jėgas tikrinsis pasaulio vicečempionė Prancūzija ir Urugvajaus rinktinės.

Rungtynių eiga

Rungtynės tarp PAR ir Meksikos rungtynių vyko beveik 90 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Soccer city“ stadione Johanesburge. Jame taip pat vyks ir pirmenybių finalas. Varžyboms teisėjavo uzbekas Ravšanas Irmatovas.

Dvikova prasidėjo PAR futbolininkų vartų šturmu – meksikiečiai be jokios žvalgybos apgulė šeimininkų vartus ir sukūrė ne vieną pavojingą progą. Tiesa, paversti žaidybinės persvaros įvarčiais meksikiečiai nepajėgė. Pirmojo kėlinio viduryje įsidrąsino ir PAR žaidėjai, kurie vis dažniau ėmė lankytis varžovų aikštelės pusėje, tačiau, priešingai nei Meksikos futbolininkams, itin pavojingų progų sukurti jiems nepavyko.

38 minutę meksikiečiams buvo pavykę įmušti įvartį - po kampinio pasižymėjo C.Vela. Tiesa, teisėjas netrukus užfiksavo nuošalę ir meksikiečių džiaugsmą pakeitė protestai. Nepaisant jų, rezultatas nepasikeitė. Pirmas kėlinys taip ir baigėsi - 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą savo rankose toliau laikė meksikiečiai, tačiau jų atakos niekaip nesibaigdavo įvarčiu. Už neišnaudotas progas Meksikos rinktinę 55 minutę nubaudė S.Tshabalala (1:0), įspūdingu smūgiu nuginklavęs varžovų vartininką O.Perezą ir pelnęs pirmąjį įvartį šiame pasaulio futbolo čempionate.

Po netikėtai praleisto įvarčio Meksikos rinktinės žaidimas išsiderino. Tuo tarpu ne vieną pavojingą kontraataką suorganizavę pietų afrikiečiai turėjo keletą idealių galimybių padidinti pranašumą, tačiau meksikiečius nuo nemalonumų gelbėjo arba vartininkas arba pro šalį skrieję varžovų smūgiai.

Šeimininkų sirgalių pergalių dainos pritilo iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 10 minučių, kai suklydus PAR gynėjams, rezultatą išlygino patyręs Meksikos rinktinės gynėjas R.Marquezas (78 min.).

Paskutinę pagrindinio laiko minutę pietų afrikiečiai dar turėjo puikią galimybę išplėšti pergalę, tačiau vienas prieš Meksikos rinktinės vartininką O.Perezą iššokęs A.Mphela pataikė į virpstą. Mačas taip ir pasibaigė - lygiosiomis 1:1.