2010 07 12

Iniesta įvartį skyrė mirusiam draugui

„Barcelona“ saugas Andresas Iniesta sekmadienį tapo Ispanijos rinktinės ir visų jos gerbėjų didvyriu, kai per pratęsimą pasaulio čempionato finale 116-ą minutę pelnė pergalingą įvartį. 26 metų futbolininkas nusivilkęs marškinėlius prie kampinio gairelės parodė užrašą, skirtą mirusiam draugui.
A.Iniesta įvartį skyrė mirusiam draugui
A.Iniesta įvartį skyrė mirusiam draugui. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Vis dar sunkiai galiu patikėti, kad gavau progą pelnyti pergalingą įvartį, – fifa.com sakė A.Iniesta. – Dabar jau nesvarbu visos kitos detalės, nes mes tapome pasaulio čempionais.“

Pelnęs auksinį įvartį A.Iniesta nusirengė marškinėlius ir visam pasauliui pademonstravo žinią Anapus iškeliavusiam, bet neužmirštam draugui. „Skiriu visa tai Dani Jarque, – A.Iniesta liūdnai kalbėjo apie buvusį „Espanyol“ klubo kapitoną, kuris mirė praėjusiais metais būdamas 26-erių. – Tokiomis akimirkomis galvoje susimaišo daugybė prisiminimų ir užplūsta daugybė jausmų.“

Anot jo, Ispanija nusipelnė pergalės pasaulio čempionato finale: „Esu laimingas. Labai laimingas, kad galėjau pelnyti lemiamą įvartį, tačiau visa komanda atliko tobulą darbą.“ Po įvarčio per pratęsimo 116-ą minutę visi ispanų rinktinės žaidėjai subėgo pasveikinti „Barcelona“ klubo burtininko.

„Andresai, mes esame pasaulio čempionai“, – skandavo komandos draugai Gerardas Pique, Carlesas Puyolis ir Cescas Fabregasas, lydėdami A.Iniestą į spaudos konferencijų salę. Vėliau daugelis pasaulio žiniasklaidos priemonių futbolininką apibūdins kaip mažą žmogų didelėms progoms.

Viso pasaulio čempionato metu A.Iniesta buvo laiku ir vietoje, kai to Ispanijos nacionalinei komandai labiausiai reikėjo. Grupės varžybose jis pelnė antrą įvartį į Čilės vartus ir padovanojo ispanams pergalę 2:1. Su Xavi ir Davidu Villa jis taip pat sukūrė progą pergalingam įvarčiui per aštuntfinalio rungtynes su Portugalija. Visa tai vainikavo pergalingas įvartis finale.