2010 06 22

Argentina iškovojo trečią pergalę iš eilės (nuotraukos, statistika, komentarai)

Argentinos futbolo rinktinė pirmąjį Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio čempionato etapą – B grupę – įveikė nepraradusi nė vieno taško. Trečiojo turo rungtynėse legendinio Diego Maradonos auklėtiniai 2:0 (0:0) palaužė Graikiją ir užtikrintai laimėjo B grupės varžybas.
L.Messi
L.Messi stabdomas pažeidžiant taisykles. / „Scanpix“ nuotr.

Tik pergales planetos pirmenybėse skinanti Argentina aštuntfinalyje varžysis su antrą vietą A grupėje užėmusia Meksika.

Antrą vietą B grupėje užėmė Korėjos Respublika (4 tšk.), kuri antradienį trečiojo turo rungtynes su Nigerija (1 tšk.) baigė lygiosiomis – 2:2 (1:1). Korėjiečiai aštuntfinalyje varžysis su A grupės nugalėtoju Urugvajumi.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Argentinos ir Graikijos mačas antradienį vyko 41,9 tūkst. vietų Polokvanės stadione „Peter Mokaba“. Mačo arbitras – uzbekas Ravshanas Irmatovas.

Nuo pat mačo pradžios iniciatyvą perėmė argentiniečiai. Tuo tarpu drausmingai gynyboje išsirikiavę graikai varžovų vartams grasino tik retomis kontratakomis.

Per pirmą mačo pusvalandį argentiniečiai net 70 procentų laiko kontroliavo kamuolį, tačiau rasti skylių pasiaukojamoje Graikijos vienuolikės gynyboje D.Maradonos auklėtiniams niekaip nesisekė. Nors argentiniečiai sukūrė ne vieną pavojingą progą, iki pertraukos žiūrovai įvarčių neišvydo – 0:0.

Antro kėlinio pradžioje į priekį netikėtai vos neišsiveržė graikai, tačiau G.Samaro smūgiui pritrūko šiek tiek taiklumo. Po šio epizodo argentiniečiai vėl tvirtai perėmė mačo kontrolę, tačiau jiems niekaip nesisekė žaidybinės persvaros paversti įvarčiais.

Suplėšyti kibius Graikijos rinktinės gynybos tinklus D.Maradonos auklėtiniams pavyko 77-ą minutę, kai pakėlus kampinį prie varžovų vartų kilusia sumaištimi pasinaudojo gynėjas Martinas Demichelis (1:0).

Pačioje mačo pabaigoje argentiniečiai pelnė ir antrą įvartį. Galingą L.Messi smūgį A.Tzorvas sugebėjo atmušti, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubęs 36 metų Argentinos rinktinės puolėjas M.Palermo (89 min., 2:0) savo progos nepraleido.

D.Maradonos auklėtiniai pirmą pasaulio čempionato etapą įveikė nepraradę nė vieno taško. Aštuntfinalyje argentiniečių lauks mūšis su meksikiečiais.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas Argentinos rinktinės kapitonas L.Messi.