2010 06 16

Pirmoji čempionato sensacija: Ispanija pralaimėjo Šveicarijai (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate užfiksuota pirmoji sensacija. Paskutinėse pirmojo grupių etapo turo rungtynėse Šveicarija H grupės mače minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) įveikė Europos čempionę Ispaniją.
G.Fernandesas džiaugiasi įvarčiu
G.Fernandezas džiaugiasi įvarčiu. / „Scanpix“ nuotr.

Kitose H grupės rungtynėse trečiadienį susitiko Hondūro ir Čilės futbolininkai. Dvikovą minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) laimėjo pietų amerikiečiai.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato – spauskite čia.

Vienų ir turnyro favoritų Europos čempionų ispanų ir šveicarų dvikova vyko „Durban“ stadione, esančiame Durbano mieste, kuriame vienu metu varžybas gali stebėti iki 62,8 tūkst. žiūrovų. Mačo arbitras – anglas Howardas Webbas.

Iniciatyvą į savo rankas nuo pat mačo pradžios perėmė favoritai ispanai, tačiau šveicarai drausmingai gynėsi. Pirmą pavojingą progą pelnyti įvartį Europos čempionai sukūrė 24-ą minutę, kai vienas prieš šveicarų vartininką iššoko gynėjas Gerardas Pique. Tačiau ispano smūgį kojomis atrėmė Šveicarijos vartininkas Diego Benaglio.

Ispanai ir toliau tvirtai laikė mačo vadžias savo rankose, tačiau šveicarų gynybos jiems niekaip nesisekė įveikti. Tuo tarpu šveicarai varžovų baudos aikštelėje buvo itin reti svečiai. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Po didžiosios pertraukos ispanai buvo pasiųsti į nokdauną. Retą kontrataką surengę šveicarai pasinaudojo sėkmingų rikošetų virtine ir pasiuntė kamuolį į vartus. Įvarčio autoriumi į Europos čempionų vartus tapo Gelsonas Fernandesas (54 min., 0:1).

Netikėtai besivejančių vaidmenį gavę ispanai dar didesnėmis pajėgomis veržėsi į puolimą. 70-ą mačo minutę ispanai vos neišlygino rezultato, kai galingu smūgiu iš maždaug 25 metrų sudrebino šveicarų vartų skresinį.

Milžiniškomis pajėgomis atakuojančių ispanų antrą kartą rungtynėse vos nenubaudė šveicarai. P:er greitą ataką Erenas Derdiyokas suklaidino kelis ispanų gynėjus, tačiau po šveicaro smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

Tiksint paskutinėms mačo sekundėms ispanai surengė tikrą varžovų vartų šturmą, tačiau visi Europos čempionų bandymai atsitrenkdamo į drausmingą šveicarų gynybos sieną. Atsilaikę šveicarai pateikė kol kas didžiausią šio pasaulio čempionato sensaciją – rezultatu 1:0 įveikė Ispaniją.

Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas Šveicarijos rinktinės didvyris G.Fernandesas.