Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 8d. 08:28

Vietos veiklos grupės – kas tai, kam jos skirtos ir kuo gali jums pasitarnauti?

Rankos
Fotolia nuotr. / Rankos

Vietos veiklos grupė (VVG) – iš bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų (NVO), verslo, savivaldybės atstovų sudaryta asociacija. Tačiau ar žinome kokia jų funkcija, kaip galima įsijungti į jos veiklas ir kas gali per jas įgyvendinti projektus.

Ar jau susipažinote su savo miesto VVG?

  • Miesto vietos veiklos grupė (VVG) – iš skirtingų organizacijų atstovų sudaryta asociacija.
  • Jos tikslas – miestas, kuriame gera gyventi visiems. VVG siekia konkrečiame mieste pagerinti įsidarbinimo galimybes ir padidinti socialinę integraciją, įtraukiant vietos gyventojus, verslą ir savivaldybę.
  • VVG rengia ir įgyvendina bendruomenės inicijuotas vietos plėtros strategijas.

Susipažinkite su savo mieste veikiančia VVG ir jos veikla - ČIA

Su kuo "valgoma" Bendruomenės inicijuota vietos plėtros strategija?

  • Tai – miesto VVG kartu su vietos bendruomene parengtas dokumentas, kuriame išnagrinėti gyventojų ir teritorijos vystymosi poreikiai, potencialas, suformuluoti vystymosi tikslai, uždaviniai ir numatyti vykdytini veiksmai.
  • Įgyvendinant strategiją siekiama mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, skatinama savanorystė, gyventojų įsitraukimas į bendruomenės veiklą.
  • Strategijose keliamų tikslų įgyvendinimas perduotas į bendruomenės į rankas. Kitaip tariant, mieste veikiančios organizacijos turi galimybę gauti finansavimą projektams, galintiems prisidėti prie strategijoje keliamų uždavinių sprendimo.

Šiuo metu įgyvendinamos 39 vietos plėtros strategijos, jas rasite čia:

Ar galiu įgyvendinti savo projektą?

  • Tikrai taip! Jei turite idėją, kuri atitinka vietos plėtros strategijoje keliamus tikslus, kreipkitės į savo miesto VVG.
  • Prisidėti prie strategijos įgyvendinimo taip pat galite savanoriaudami, teikdami idėjas ar padėdami projektų įgyvendintojams finansiškai.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min