Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 24d. 21:34

Atstumas – ne kliūtis: iš Klaipėdos vadovauja darbuotojams ir Londone, ir Minske

Koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Koncerto akimirka

Verslininko Remigijaus Kostrovicko gyvenimas sukasi tarp trijų valstybių ir kelių vystomų verslų. Klaipėdoje jis valdo interneto portalą ir vienintelę Lietuvoje mobiliąją programėlę apie pramogas mieste, Didžiojoje Britanijoje veikianti jo įmonė užsiima žiniasklaidos priemonių tautinėms mažumoms vystymu ir IT paslaugomis. Nemažai laiko vyras praleidžia ir Vokietijoje, tačiau mieliausia jam būti Lietuvos pajūryje.

Pomėgis virto verslu

R.Kostrovickas su žiniasklaidos verslu susipažino dar prieš 14 metų. Tuomet vyras su verslo partneriu pradėjo leisti laikraštį Didžiosios Britanijos lietuviams, po metų startavo ir interneto portalas.

Prieš kelerius metus apsigyvenęs Klaipėdoje jis užpildė modernios interneto žiniasklaidos apie pramogas Pajūryje nišą – įkūrė interneto portalą ir vienintelę Lietuvoje mobiliąją programėlę apie pramogas didžiuosiuose miestuose „Miesto žirafos“.

Asm. arch./R. Kostrovicas
Asm. arch./R. Kostrovicas

„Anksčiau su drauge gyvenome Vilniuje, tačiau prieš kelerius metus be jokios priežasties ir išorinių aplinkybių, o gal tiesiog norėdami paįvairinti rutiną išsikraustėme į uostamiestį.

Atvažiavus čia tapo akivaizdu, kad trūksta modernios internetinės platformos, kuri informuotų apie pramogas mieste: barus, kavines, renginius, įdomias lankytinas vietas ir panašiai.

Iš pradžių rašiau tinklaraštį apie tai, kas man įdomu. Ir nejučia paprastas internetinis blogas laikui bėgant virto Klaipėdos pramogų svetaine „Mėmelio žirafos“, netrukus išaugusiu į interneto portalą ir vienintelę Lietuvoje mobiliąją programėlę“, – pasakojo verslininkas.

Nejučia paprastas internetinis blogas laikui bėgant virto Klaipėdos pramogų svetaine „Mėmelio žirafos“

Trūksta specialistų

Verslai vystomi internetinėje erdvėje, o darbuotojai – išsiblaškę po visą pasaulį, tačiau pasitelkus šiuolaikines technologijas bendrauti visiškai nesudėtinga.

Be to, gyventi Klaipėdoje, o ne Londone ar Berlyne verslininkui parankiau ir dėl patogesnio susisiekimo bei mažesnių administracinių kaštų.

„Pigiau kainuoja biuro patalpos, be to, čia gyvena keli žmonės, dirbantys su šiuo projektu. Nors verslą kuriu internete, o kai kurie darbuotojai gyvena įvairiuose pasaulio miestuose, tarkim, mūsų programuotojas – Londone, mobiliosios programėlės gamintojai – Minske.

Vis dėlto, reklamos pardavimo vadybininkai, redakcijos, administracijos žmonės turi būti Klaipėdoje arba Vilniuje“, – įsitikinęs mažosios bendrijos „Žirafų projektai“.

Renginių netrūksta

„Miesto žirafų“ įkūrėjas, paklaustas, ar netrūksta renginių Lietuvoje, sako, kad tai labai priklauso nuo miesto.

„Akivaizdu, kad Vilnius yra persisotinęs renginiais – jų vyksta labai daug, gal net per daug, todėl nenuostabu, kad į kai kuriuos susirenka labai nedaug žmonių“, - sakė R. Kostrovickas.

Vyras prisipažino, kad Klaipėdoje renginių norėtųsi daugiau, tačiau „Miesto žirafų“ sekėjams pasiūlos netrūksta.

„Problemų parinkti renginius mums nekyla, nes mūsų darbuotojai patys aktyviai juos lanko. Mes publikuojame tai, kas patiems įdomu ir aktualu. Ypač daug dėmesio skiriame koncertams ir vakarėliams, bet neužmirštame spektaklių, kino festivalių ir panašiai.

Ateityje ketiname dar tobulinti mobiliąją programėlę ir pritaikyti atskirų vartotojų poreikiams – tiesiog norime, kad kiekvienas žmogus joje rastų tai, kas jam įdomiausia“, - sakė verslininkas.

Tvarkomos miesto erdvės

Viena neseniai atsiradusių vietų aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – vasarą baigtas statyti daugiafunkcinis sveikatingumo centras.

LR Vidaus reikalų ministerija pagal priemonę „Kompleksinė paslaugų plėtra integruotų teritorijų vystymo programų tikslinėse teritorijose“ iš Europos Sąjungos (ES) ir valstybės biudžeto lėšų šiam projektui skyrė 12,6 mln. eurų.

50 m ilgio baseine vykdomi neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kurių metu vaikai bus mokomi plaukti, miestiečiams sudarytos aktyvaus ir kokybiško laisvalaikio galimybės.

Tvarkomos ir miesto erdvės. Rekonstruojamas Bastionų kompleksas ir jo prieigos, sukurtas kultūros ir turizmo traukos centras, skatinamas verslas. Tvarkomas ir miestiečių pamėgtos Danės upės krantinės.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdoje atidarytas ilgai lauktas baseinas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdoje atidarytas ilgai lauktas baseinas

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min