Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 28d. 21:19

Buvę emigrantai Mažeikiuose perprato sėkmingo verslo formulę

IT specialistas Tomas Balsys
Asm. arch. / IT specialistas Tomas Balsys

Informacinių technologijų (IT) specialistas Tomas Balsys karjeros laiptais sėkmingai kopė Kaune, tačiau vieną dieną su draugu nusprendęs pradėti verslą tam pasirinko gimtuosius Mažeikius. Šiandien jų įkurta IT įmonė „JAJA IT“ neatsigina klientų.

T.Balsys dešimt metų gyveno Kaune ir su draugu Laurynu Strakšu sėkmingai dirbo IT srityje. Tačiau palaipsniui bičiuliai ėmė galvoti apie nuosavą verslą.

„Pradėjome skaičiuoti, rinkomės tarp Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, mano gimtųjų Mažeikių ir kolegos gimtinės Joniškio“, - prisiminė T.Balsys.

Užsidirbo užsienyje

Sprendimą kurti verslą Mažeikiuose lėmė ne tik sentimentai. 2007-2013 metų laikotarpiu miestas neatpažįstamai pakeitė savo veidą. Vidaus reikalų ministerija (VRM) iš Europos Sąjungos (ES) fondų ir valstybės biudžeto tam skyrė 41 mln. eurų.

Buvo įvykdytas 71 projektas, jų metu sutvarkytos senamiesčio erdvės, autobusų stotis, atnaujinti kultūros rūmai ir jų aplinka, modernizuotos viešosios erdvės, pagerinta infrastruktūra aplink esančiuose miesteliuose.

„Nors čia veikė daug įmonių, bet atlikę keletą gyventojų apklausų internetu ir telefonu, supratome, kad mūsų veikla gali kurti pridėtinę vertę regione. Konkurencinė aplinka buvo ne tokia „agresyvi“ kaip didmiesčiuose“, – prisimena verslininkas.

Konkurencinė aplinka buvo ne tokia „agresyvi“ kaip didmiesčiuose.

Pradiniam kapitalui lėšų vyrai užsidirbo užsienyje.

„Užsidirbome tiek, kad pusę metų nereikėjo sukti galvos dėl pajamų pragyvenimui. Ilgai užsibūti nesinorėjo, tad greitai susikrovėme lagaminus į Lietuvą“, – pasakoja Tomas.

Asm. arch./IT specialistas Tomas Balsys
Asm. arch./IT specialistas Tomas Balsys

Svarbu užsitarnauti vardą

Kompiuterių meistras pasakoja, kad perkandus mažo miesto specifiką klientai ėmė plūsti vienas po kito.

„Mažeikiuose nėra taip, kaip didmiestyje: pasireklamavai socialiniuose tinkluose – ir jau turi klientų. Čia – viskas kitaip. Klientai neateina vien dėl to, kad esi įsikūręs geroje miesto vietoje ar siūlai visiškai išskirtinę paslaugą.

Kuriant santykį su užsakovais mums pavyko įrodyti, kad dėl savo paslaugų kokybės esame verti būti pripažinti ir vertinami. Mažeikiuose turi užsitarnauti vardą, tada turėsi klientų.

Mažeikiuose turi užsitarnauti vardą, tada turėsi klientų.

Kai žmonės įsitikino, kad gerai dirbame ir labai stengiamės, pradėjo iš lūpų į lūpas sklisti rekomendacijos. Žiūrėk – vienas atvedė vieną klientą, kitas – dar vieną. Ir taip jau graži „grandinė“ susikūrė“, – IT verslo užkulisius regione praskleidė jis.

Dabar įmonės įkūrėjai klientų turi ne tik Tomo gimtajame mieste, bet ir Skuode, Akmenėje.

Neapsiriko pasirinkdami

Pasak T.Balsio, kuo ilgiau įmonė veikia, tuo labiau matyti, kad vaikinai neapsiriko, pasirinkdami ne didmiestį.

„Mažeikiai puikiai tinkami verslui. Matau, kaip jie keičiasi, kas vyksta aplinkui, kiek daug kuriasi naujų įmonių. Šiame mieste galima rasti daug pagalbos iš šalies. Štai pačioje verslo pradžioje kreipėmės į Verslo ir turizmo centrą, savivaldybę, tikrai jie pasiryžę visapusiškai padėti.

Be to, juk yra ir įvairių programų darbo vietai susikurti. Tereikia norėti. Galėčiau pateikti daug tokių sėkmingų pavyzdžių, kai žmonės ėmė ir padarė, pasinaudodami jomis.

Žinoma, yra ir tokių, kuriems pakanka tik eiti į samdomą darbą ar net visiškai nedirbti. Bet jei nori pradėti, galimybių Mažeikiuose tikrai yra“, - sakė jis.

Ne tik dirbti, bet ir poilsiauti

Įmonės vadovas sako, kad Mažeikiai patogūs ne tik verslo, bet ir asmenine prasme, juk mažesniame mieste kur kas patogesnis susisiekimas, todėl daug paprasčiau aplankyti tėvus ir draugus.

Netrukus šis miestas taps dar patrauklesnis ne tik vietiniams gyventojams, bet ir svečiams. Šiuo metu tvarkomas Ventos upės slėnis, kuriame bus įrengta rekreacinė ir aktyvaus poilsio zona.

Vidaus reikalų ministerija šiam projektui iš Europos Sąjungos (ES) ir valstybės biudžeto lėšų skyrė 937,6 tūkst. eurų.

Įgyvendinus šį projektą Ventos upės slėnis turėtų tapti aktyvaus sporto ir laisvalaikio mėgėjų susibūrimo vieta.

Įgyvendinus šį projektą Ventos upės slėnis turėtų tapti aktyvaus sporto ir laisvalaikio mėgėjų susibūrimo vieta. Bus sutvarkytos esamos ir įrengtos naujos trasos, atsiras krepšinio, žaidimų, apžvalgos aikštelė.

Be to, numatyta įrengti paplūdimį su persirengimo kabinomis, pastatyti prieplauką, pavėsinę, stovyklavietę su laužaviete. Rekreacinėje zonoje atsiras prekybos paviljonų. Pasirūpinta bus ir saugumu: įrengtas apšvietimas, apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistema. Žinoma, numatyti ir kiti teritorijos aplinkotvarkos darbai.

„Kai tiek visko vyksta – kam ieškoti geriau. Juk kai gera gyventi, lengva puoselėti mylimą verslą“, – apibendrino Tomas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min