Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išgelbėkime du gražuolius iš kalėjimo (nuotraukos)

Nusikirpę ir išsiprausę Reg. Nr. 317 (dešinėje) ir Reg. Nr. 318 laukia savo gelbėtojų.
LGGD nuotr. / Nusikirpę ir išsiprausę Reg. Nr. 317 (dešinėje) ir Reg. Nr. 318 laukia savo gelbėtojų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Labai liūdna, kad pavasarį, kai visa, kas gyva, keliasi gyvenimui, meilei ir grožiui, reikia rašyti ir apie tuos, kurių pavasario saulė nedžiugina, kurie, sėdėdami belangėje, jos net nemato, kenčia ir laukia, kaip pasisuks gyvenimo ruletė.

Noriu papasakoti apie du nuostabius, draugiškus šunelius, kurių optimizmo nepalaužė net labai sunki ir alkana bedalio, beglobio lemtis. 2010 m. kovo mėn. pabaigoje Vilniuje, Maironio gatvėje, slampinėjo šie du labai gero būdo, žmonių nuskriausti, iš namų išmesti, palikti likimo valiai, bet vis tiek žmones labai mylintys ir jais pasitikintys pelenų ir apelsino spalvų kudliukai. Klaidžiojo abu kartu, neatsilikdami vienas nuo kito, tikriausiai vienodai žiaurus likimas suvedė juos kažkurioje sankryžoje, o gal jie – buvę vienų namų gyventojai, draugai nuo mažens.

LGGD nuotr./Reg. Nr. 317
LGGD nuotr./Reg. Nr. 317 prieš apsilankymą kirpykloje

Abu jie bindzinėjo senamiesčio gatvėmis, žiūrėjo į visų skubančių ir aplinkai nejautrių žmonių akis prašydami pagalbos ir nors kokio kąsnelio, kol vieną dieną juos sugavo šungaudžiai, kurie didele, mirtimi dvokiančia mašina juos atvežė į kalėjimą ir patupdė už grotų. Ir neaišku, kiek laiko jiems būtų buvę skirta gyventi Vilniaus gyvūnų globos namuose, jei neabejingi gyvūnų likimams žmonės nebūtų jų pastebėję.

Draugiški, rankas laižantys, bet labai apleisti šuneliai su didele viltimi žiūrėjo į kiekvieną pro jų narvą einantį žmogų. Taip, kaip jie atrodė sugauti, jie negalėjo net savo gerumu suvirpinti nė vienos širdies: kailiukai buvo purvini, susivėlę, per sulipusias sruogas nesimatė didelių, suteikti antrą šansą gyvenimui maldaujančių akių. Tokie plaukuoti, purvini kūneliai, kuriuose sunku buvo atskirti snukutį nuo uodegytės, ir būtų iškeliavę į Rietavo utilizacijos įstaigos nasrus, bet atsirado labai daug nuoširdžiai jiems padėti norinčių žmonių, kurių dėka įvyko pirmas prasidėjusio stebuklo, galinčio pakeisti abiejų draugų likimus, etapas – abu dabartiniai „Grindos“ kaliniai – moderniškai apkirpti, išmaudyti.

Jų jau matomose akyse įsižiebė didelė viltis gyventi ir džiuginti savo žmogų, draugą, išgelbėtoją.

LGGD nuotr./Reg. Nr. 318
LGGD nuotr./Reg. Nr. 318 prieš apsilankymą kirpykoje

Tik labai gaila, kad po grožio procedūrų abiem buvo lemta vėl grįžti į niūrią, šaltą kalėjimo kamerą „Grindoje“, nes šiuo metu – visos prieglaudėlės perpildytos. Labai baisu, kad apkirpti, gražūs, švarūs buvę kudliukai gali susirgti, nes mes gi juos „išrengėme“ iki plikumo.

Šiuo metu abu šuneliai yra Vilniaus gyvūnų globos namuose „Grinda“. Jų registracijos numeriai – 317 ir 318. Jie abu labai laukia namų šilumos, jei nuolatiniai namai vėluoja atsirasti, būkit geri, suteikit jiems nors laikinų namų jaukumą. Skambinkite į „Grindą“ tel. 273 61 88 ir priglauskite kalinius, kurių reg. Nr. 317 ir 318. Jiems nuogiems be kailiuko labai šalta ir baisu. Galite skambinti ir Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus atstovei Rasai tel. 8 606 50618.

LGGD nuotr./Reg. Nr. 317
LGGD nuotr./Reg. Nr. 317
LGGD nuotr./Reg. Nr. 318
LGGD nuotr./Reg. Nr. 318
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min