TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Liūdna Grikio vaikystė

Grikis
LGGD nuotr. / Grikis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą kartu su kitais neatsakingai pridaugintais, paaugintais ir neišdovanojus mirti atneštais dviejų mėnesių šuneliais Grikis į „Grindą“ pateko dar 2010-ųjų vasaros pabaigoje.

Tada jo kalinio registracijos numeris buvo 918. Neilgai pabuvus Vilniaus gyvūnų karantinavimo įstaigoje, jam labai pasisekė: jį pastebėjo į „Grindą“ augintinio atėję išsirinkti žmonės.

LGGD nuotr./Grikis
LGGD nuotr./Grikis

Grikis naujuose namučiuose buvo labai mylimas, lepinamas, jį priglaudusi moteris leido jam ir šlepetę pakramtyti, ir pasiausti, čiužinėjant savo mažom kojytėm ant slidžių grindų, bet... Bet džiaugsmas truko labai neilgai, netrukus pasirodė pirmi nelaimės, kuri užtemdė tiek Grikio, tiek jo šeimininkės gyvenimą, šaukliai – besikartojantys kas kiek laiko priepuoliai, kurių metu šunelis krisdavo ant grindų, jį tampydavo traukuliai, iš snukučio eidavo putos.

Po šių baisių, šeimininkei širdį veriančių vaizdų, mažylis atsikeldavo ir vėl, kaip niekur nieko, imdavo žaisti, meilintis, valgyti bei gyventi normalų gyvenimą. Šeimininkė tikrai labai mylėjo Grikį ir nieko nelaukus kreipėsi pagalbos į gyvybės vagonėlius, prašydama paremti pirmą Grikio apžiūrą veterinarijos klinikoje Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus lėšomis, nes neplanuotai atsiradus problemoms ji pati papildomų lėšų neturėjo.

Po šių baisių, šeimininkei širdį veriančių vaizdų, mažylis atsikeldavo ir vėl, kaip niekur nieko, imdavo žaisti, meilintis, valgyti bei gyventi normalų gyvenimą.Atsakyti negalėjome. Klinikoje keturių mėnesių šuneliui buvo diagnozuota epilepsija ir pasakyta, kad nuolat vartojant vaistus šunelis gali gyventi, bet jo priežiūra yra problemiškesnė ir atsakingesnė. Labai tikėjomės, kad Grikiui pavyks kartu su savo žmogumi kabintis kartu į gyvenimą, bet negalime smerkti jo šeimininkės, kuri dar du mėnesius kantriai augino Grikį, o po to palūžo...

Jau šių metų sausio viduryje pamačiau Grikį žvelgiantį į mane iš nuotraukos gyvūnų globos interneto svetainėje iš už „Grindos“ grotų. Jam dabar 6 mėnesiai ir jis jau antrą kartą per savo trumpą gyvenimą – „Grindoje“, tik dabar jo kalinio numeris 263 ir jis su savo bėda – epilepsija, paliktas be švelnių rankų, be artimo žmogaus, ant šaltų narvo plytelių raitytis priepuolių, kurie kartojasi, metu.

Šunelio šeimininkė labai išgyvena, žinau, kad ji sunkiai susitaiko su pačios savo sprendimu atiduoti Grikį atgal į „Grindą“. Ji tikrai kankinasi, bet nuspręsti užmigdyti Grikį klinikoje, supratusi, kad negalės visą jo gyvenimą matyti tų galbūt vaistams padedant ir retėjančių priepuolių, ji nesugebėjo, tikėjo – o gal, o gal kas nors jo pasigailės.

Šiuo metu Grikis „Grindoje“ laukia jūsų teismo nuosprendžio gyventi jam, ar mirti. Padedant vaistukams ir meilei jis gali gyventi, džiaugtis pats ir džiuginti aplinkinius. Labai laukiame jūsų pasiūlymų, patarimų, o svarbiausia – Grikis viltingai laukia žmogaus, kuris galbūt sutiks pabandyti duoti jam paskutinį šansą, kad jis galėtų įsitikinti pats ir įtikinti kitus, jog vartojant vaistukus priepuoliai darosi vis retesni ir retesni, o džiugios gyvenimo akimirkos vis dažnesnės ir dažnesnės.

Jei šunelis nepraeis bandomojo laikotarpio, jis sutinka, lydint švelnioms rankoms, išeiti į geresnį gyvenimą humaniškai klinikoje. Ačiū visiems, kuriems rūpi ir rūpės mažojo Grikio bėda ir baimė, kol plaks jo maža širdelė.

Papildyta vasario 4 d. Šiuo metu atliekamas Grikio reabilitacijos ir gydymo kursas pas laikiną globėją Agnę. Grikis labai ieško pastovių jaukių namų, kuriuose bus mylimas ir jausis saugus.

Papildyta vasario 13 d. Grikis iškeliavo į naujus nuolatinius namus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min