Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sakis – dar vienas nusibodęs žaislas (atnaujinta kovo 23 d.)

Sakis
LGGD nuotr. / Sakis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus gyvūnų karantinavimo įstaigos „Grinda“ narvus kasdien uždaromi nauji šeimininkų išduoti pasmerktieji. Kuo nusikaltę? Dažniausiai niekuo. Kai kurie vadinamieji šeimininkai net nebūna sugalvoję pateisinančios priežasties savo poelgiui ir kokį nors nevykusį pasiteisinimą mėgina sugalvoti ekspromtu.

Panašiai nutiko ir pusantrų metų katinėliui Sakiui. Jaunas katinėlis nuostabiu oranžiniu kailiuku, gintarinėmis akytėmis ir puošniais ūsais neseniai atsidūrė metaliniame „Grindos“ narve. Iš čia yra tik du keliai. Į Rietave įsikūrusią gyvūnų lavonėlių utilizavimo įmonę arba į naujus namus. Antrasis variantas įmanomas tik tada, jeigu atsiras gailestingas žmogus, kuris ryšis Sakį priimti į savo namus. Tokių geradarių, deja, yra labai nedaug, tad kokia nors lažybų bendrovė vargu ar daug duotų už Sakio galimybę išgyventi.

Sakį į „Grindą“ atvežė jauna mergina. Kai reikėjo pasakyti priežastį, kodėl gyvūnas paliekamas likimo valiai karantinavimo įstaigoje, kur jis greičiausiai gali susirgti ir būti numarintas, mergina nieko rimto negalėjo sugalvoti. Na ir kaip čia sugalvosi, jei katinėlis paprasčiausiai atsibodo, jeigu jis nelaikomas būtybe, irgi turinčia jausmus, širdutę. Tokiems „šeimininkams“ gyvūnas yra tik daiktas, šiukšlė, kurią galima tiesiog išmesti.

Bet mergina buvo priversta įvardinti priežastį, kodėl Sakis paliekamas. Ir toji mergina pagalvojusi įvardijo: draskosi. Kažin kaip „šeimininkė“, palikusi savo augintinį šaltame narve, pati jaustųsi, jeigu kada nors kažkas jos atsikratytų dėl to, kad ji... kvėpuoja.

Ar prisimenate „Grindoje“ įkalintą katytę Simbą? Ji neišgyveno. Ar galima dėl tokių priežasčių – kurčia, draskosi – pasmerkti jaunus gyvūnėlius tokioms kančioms ir mirčiai. Gal, kad tie „žmonės“, kurie taip daro, susimąstytų, kokioms baisioms kančioms jie pasmerkia tuos, kurie gyveno jų namuose, jiems atsiųsti tų gyvūnėlių nuotraukas – kuo jie pavirsta pabuvę „Grindoje“ – užpūliavusioms akytėmis, viduriuojantys, išsekę, sugniuždyti. Jau nusikankinusių ir mirusių jų buvusių augintinių lavonėlių nuotraukas? Gal, jei jie turi nors šiek tiek sąžinės, susimąstys? Gal?

Išgelbėkite Sakį iš šalto narvo, kuriame katinėlis gali susirgti, ir padovanokite jam jaukius namus, kur jis būtų mylimas, tikrai tikime – tokie kažkur yra... Katinėlio registracijos numeris – 99.

„Grinda“ įsikūrusi Vilniuje, L.Giros g. 131. Įstaigos telefonas – 273 61 88.

Daugiau „Grindoje“ įkalintų katinėlių galite pamatyti čia.

Papildyta kovo 23 d. Sakis buvo ištrauktas iš „Grindos“ narvo ir dabar naujų šeimininkų laukia Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus gyvybės vagonėliuose. Jo gyvybei niekas nebegresia, tačiau vos tik atsirastų žmogus, kuris panorėtų Sakį priimti į savo namus, į jo vietą vagonėlyje būtų galima perkelti dar vieną pasmerktąjį iš „Grindos“ karantinavimo įstaigos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min