TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teris, šunelis, mėgstantis ilgus pasivaikščiojimus

Teris
GGT „Pifas“ nuotr. / Teris
Šaltinis: GGT „Pifas“
0
A A

Beveik prieš metus padovanotas mūsų globotinis Teris grįžo pas mus atgal. Buvusiai Terio šeimininkei nepatiko, kad šuo jos neklauso, šaukiamas neina namo, urzgia, kad jam labiau patinka būti lauke nei namuose.

Nenorėdama ilgai laukti, kol Teriui surasime laikiną globėją, buvusi šeimininkė pagrasino šunelį užmigdyti, nes, pasak jos, ji nebegalinti pakęsti tokio šuns. Dėkojame staiga atsiradusiai moteriai, kuri sutiko pagelbėti ir laikinai priglausti šunelį.

Po to, kai buvusi šeimininkė taip apibūdino Terį, mes nerimavome, kaip šuo elgsis pas naują globėją. Skambinome prieš metus Terį globojusiai merginai. Buvusi globėja patvirtino, kad šuo pas ją buvo geras, draugiškas, mėgo žaisti, būti namuose. Tiesa, jis prašydavo daugiau laiko pasivaikščiojimams lauke. Juk tai normalu – šuo jaunas, nori žaisti, būti lauke su globėja.

Tai, ką pamatėme ir išgirdome nuvykę pasiimti Terio, mus labai nustebino. Šuns nei namuose, nei kieme nebuvo. Šeimininkė teigė, kad šuo nutrūko ir pabėgo. Paklausta, ar dažnai jis taip pabėga, atsakė, kad ne visada. Kai pasiteiravome, ar ji bandė šunelį dresuoti, kad jis atbėgtų pas ją, šeimininkė atsakė, jog šuo yra kvailas ir senas...

Apvažiavę apylinkes Terį radome visai svetimame kieme. Iš pradžių jis mūsų bijojo ir nenorėjo prisileisti. Šeimininkės, su kuria gyveno beveik metus, Teris taip pat neprisileido. Vėliau prisiviliojome jį turėtais skanėstais šunims, dėl kurių Teris net įlipo į automobilį.

Kai pasiteiravome, ar ji bandė šunelį dresuoti, kad jis atbėgtų pas ją, šeimininkė atsakė, jog šuo yra kvailas ir senas...Šuo buvo sutrikęs, pradėjo laižyti rankas, leidosi glostomas, o šeimininkė vis kartojo, koks jis negeras. Atsisveikinome su šeimininke ir nuvažiavome pas veterinarą. Teris buvo labai draugiškas net veterinarui. Leidosi apžiūrimas, glostomas, neprieštaravo, kad būtų nukarpyti jo nagai.

Kai nuvykome pas naująją globėją, Teras pats pirmasis įbėgo į namus, visiems meilinosi, žaidė su jam paduotais žaislais ir norėjo būti kartu. O mes juk buvome žmonės, kuriuos jis matė pirmą kartą!

Ši istorija parodo, kad ne visi, norintys įsigyti šunį, yra pasiruošę skirti laiko savo augintinio auklėjimui. Labai retai šunys savaime užauga paklusniais gyvūnais. Negalima tikėtis, kad įsigijus mažą ar suaugusį šunį, jis savaime taps tokiu, kokį jį nori matyti šeimininkas. Naujai įsigytą augintinį galima arba priimti ir mylėti tokį, koks jis yra, arba skirti pastangų ir laiko jį auklėti.

Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ Teriui ieško naujų nuolatinių šeimininkų. Jeigu susidomėjote šiuo šuneliu, paskambinkite telefonu 8 681 40309 arba parašykite laišką adresu gyvunai@pifas.org.

www.pifas.org

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min