Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tukas – ir niekada man meilės nebus per daug

Tukas
GGT „Pifas“ nuotr. / Tukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tukas – tai žaliaakis, juodai baltas ir beprotiškai meilus katinukas. Net nebandyk išeiti iš namų neapsikabinus ir nepabučiavus į nosytę – būtina tą padaryti mažiausiai penkis kartus. Ir kaip galima atsilaikyti: tos meilios, gailios katiniškos akytės, priekinės letenėlės ištiestos apsikabinimui. Sunku patikėti, kad tai tas pats laukinis katinukas iš vieno Kauno daugiabučio kiemo.

Tuko, kaip ir daugelio mūsų globotinių, atsiradimo istorija liūdna ir dramatiška. Deja, visuomenėje dar labai trūksta supratimo apie tai, kad benamės katės – tai neatskiriama miesto dalis, kad jų neįmanoma išnaikinti, o norint kontroliuoti benamių kačių populiaciją galima taikyti humaniškas, bet efektyvias priemones – „Sugauk – Sterilizuok – Paleisk“ metodą. Daugelis nežino, net ir to, kad kitokiu būdu mažinti benamių kačių populiaciją draudžia įstatymas.

O gal tiesiog dar neatsirado jo žmogus? Ne, ne tas kuris gaili – Tukui nereikia gailesčio. O tas, kuriam reikia štai tokio – „dalmatininio“ meilaus žaliaakio.Tukas, kartu su dar keturiais broliukais ir mama – laukine kate – taikiai glaudėsi namo rūsyje. Deja, gyventojams tai nepatiko. O kai kurie iš jų nusprendė imtis gana drastiškų priemonių – mažinti kačių populiaciją šaudant. Štai tokiomis aplinkybėmis „Pifo“ komanda ir buvo pakviesta į pagalbą. Tuko mama taip ir liko tame kieme. Ji gyva. Ir mūsų savanoriai stengiasi palengvinti jos – benamės – gyvenimą. O visi penki broliukai atkeliavo į „Pifo“ globą.

GGT „Pifas“ nuotr./Tukas
GGT „Pifas“ nuotr./Tukas

Katinukai buvo vos 2 mėnesių. Mažyčiai, gražučiai ir labai meilūs. Tokių meilių ir prieraišių katinukų „Pifo“ globoje dar turbūt nebuvo. Atrodė, kad žmogus jiems būtinas: kaip maistas, kaip vanduo, net gi kaip oras. Nenuostabu, kad katinėliai gana greitai rado sau namus. Išskyrus Tuką.

Šiuo metu Tukučiui jau vieneri metai. Žaliaakis, baltai juodas, beprotiškai meilus – už žmogaus rankos švelnumą galintis atsisakyti net savo maisto dubenėlio. Kodėl visi iškeliavo, o jis liko? Sunku pasakyti. Gal todėl, kad jis ne baltas, ne juodas, ne „mėlynas“, o tiesiog baltai juodas katinėlis, netaisyklingai išmargintu kailiuku. Tokie mes jau esame, žmonės, – renkamės pirmiausia „pagal drabužį“. O gal tiesiog dar neatsirado jo žmogus? Ne, ne tas kuris gaili – Tukui nereikia gailesčio. O tas, kuriam reikia štai tokio – „dalmatininio“ meilaus žaliaakio.

GGT „Pifas“ nuotr./Tukas
GGT „Pifas“ nuotr./Tukas

Tukučiui – vieneri. Taigi, tai jaunas, žaismingas katinukas, kuris džiugins savo šeimininką dar bent 15 metų. Išskirtinis jo bruožas meilumas, prieraišumas, begalinis noras bendrauti su žmogumi. Puikiai sutaria su kitais gyvūnais – tiek šunimis, tiek katėmis. Tiesa, graužikai jį taip pat vilioja, tik nežinia, ar dėl noro draugauti. Šiek tiek prisibijo svetimų žmonių, bet apsilankius svečiams, po 10–15 minučių, kyšteli savo juodą nosytę pro kambario duris – smalsumas visagalis.

Katinėlis nei judrus, nei lėtas – vidutinis: mėgsta ir pažaisti, ir pasnausti, ir museles pavaikyti, ir pro langą pažiopsoti. Tvarkingas – „bėdelių“ niekada nėra nutikę. O nagučius tvarkingai „galanda“ į specialią draskyklę. Ir dar vienas įdomus ir daug juoko sukelianti katinuko bruožas – pomėgis stebėti vandenį vonioje. Jei tik paleidžiamas vanduo, Tukutis kur buvęs, kur nebuvęs jau ir atlekia pažiopsoti, bėgančio vandens pagaudyti.

Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ kontaktai:
Tel.: 8 681 40309;
El. paštas:
info@pifas.org;
Svetainė internete:
www.pifas.org.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min