Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

50 metų nelaisvėje laikytas ir kankintas dramblys pravirko per jo išgelbėjimo operaciją

Dramblio Raju išlaisvinimas
Press People nuotr. / Dramblio Raju išlaisvinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Indijoje buvo išlaisvintas dramblys Raju, kuris 50 metų buvo surakintas grandinėmis ir narkomano savininko buvo marinamas badu.

Prieš pusę amžiaus Raju, dar visai mažą drambliuką, iš laisvės pagrobė brakonieriai. Nuo to laiko drambliui teko ištverti kelias dešimtis savininkų, kurių dauguma su juo elgėsi itin žiauriai.

Aktyvistai iš „Wildlife SOS“ nusprendė išlaisvinti gyvūną sužinoję, kad badu marinamas dramblys valgydavo popierių ir plastiką, kad tik jo skrandis nebūtų tuščias.

Dramblio savininkas jo kojas buvo surakinęs spygliuotomis grandinėmis, kurios paliko gilias žaizdas, ir dėl jų gyvūnui atsirado artritas. Raju nuolat kentė milžiniškus skausmus.

Teismui nurodžius gyvūną nedelsiant paleisti į laisvę, jo išlaisvinimo operacija užsiėmė aktyvistai iš „Wildlife SOS“. Jie kartu su policija ir valdžios atstovais Raju išgelbėjo ketvirtadienio naktį.

Kai jam nuo sužalotų kojų buvo nuimamos grandinės, iš dramblio akių liejosi ašaros

Sadistiškas gyvūno savininkas mėgino dramblį surakinti dar daugiau grandinių, davė jam nurodymus, kad jį būtų sunku išgabenti, o jo bendrai blokavo kelius, kad gelbėtojų sunkvežimis negalėtų įvažiuoti.

Ekspertai kelias valandas mėgino įgyti dramblio pasitikėjimą, kad jis įliptų į sunkvežimį. Kai jam nuo sužalotų kojų buvo nuimamos grandinės, iš dramblio akių liejosi ašaros.

Vienas iš gelbėtojų Pooja Binepalas sakė, kad visa komanda buvo priblokšta pamačiusi verkiantį gyvūną. „Tai buvo be galo emocinga mums visiems. Mes žinojome, kad jis suprato, jog mes jį išlaisvinam“, – prisiminė jis.

Anot gelbėtojų, be abejonės, dalis ašarų buvo dėl grandinių sukelto skausmo, tačiau jie įsitikinę, kad dramblys pirmą kartą per 50 metų pajuto laisvę ir viltį.

Mokslininkų teigimu, drambliai yra protingi gyvūnai, kurie, įrodyta, turi gerą atmintį, jaučia liūdesį. Pavyzdžiui, kai brakonieriai pagrobia jauniklį, jo motina kelias dienas verkia.

Šiuo metu veterinarai gydo Raju nuo išsekimo ir gilių žaizdų. Pradėta labdaros kampanija, kuria siekiama surinkti lėšų jo naujam gyvenimui laisvėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Indija Dramblys
Parašykite atsiliepimą apie 15min