Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaskos šunims sniego nereikia (nuotraukos)

 Tarptautines šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybos „2009-uosius palydint... arba Kalėdinė taurė“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Jadagonys (Zapyškio seniūnija) priminė Aliaską. Tiesa, šiaurietišką dvasią kūrė prieš startą nerimaujantys, dumti į trasą nekantraujantys ir garsiai kaukiantys Aliaskos bei Sibiro haskiai, malamutai ir kiti šunys.

Pasaulyje populiariausios šunų kinkinių lenktynės – lenktynės rogėmis. Kauno rajone šunų kinkiniai traukė ratuotas transporto priemones – varžyboms pritaikytus paspirtukus, dviračius ir triračius. Pirmą kartą besniegėje trasoje sportininkai varžėsi šešių šunų traukiamų kinkinių rungtyje. Laimei, sinoptikai, prognozavę aštuoniolika laipsnių šilumos, apsiriko, nes esant tokiai temperatūrai, lenktynės draudžiamos.

,,Dar visai neseniai šunų kinkinių sportas mums asocijavosi su Kanada ir Aliaska. Džiaugiuosi, kad Kauno rajone, Jadagonyse, nebe pirmą kartą rengiamos šunų kinkinių varžybos. Zapyškio seniūnijoje laukiami ir svetingai sutinkami įvairių tautybių ir pomėgių žmonės. Čia nuolat vyksta įvairiausi renginiai: aitvarų, lipimo į uolas, įvairiausios šventės“, – sveikindamas susirinkusius į renginį sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./ Tarptautines šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybos „2009-uosius palydint... arba Kalėdinė taurė“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./ Tarptautinės šunų kinkinių ir orientacinio žygio su šunimis varžybos

Varžybose dalyvavo stipriausi – pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos – daugiau nei šimtas gražuolių keturkojų. Ištvermingiausių ir greičiausių šunų šeimininkai iš Jadagonių išvyko su Kauno rajono savivaldybės mero įsteigtomis taurėmis, renginio rėmėjų dovanomis. Renginio organizatoriai – Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija ir klubas ,,Fluidus“ dėkojo visiems 16 rėmėjų, tarp jų ir ,,Snoro“ banko Kauno filialui, skyrusiam finansinę paramą.

,,Baltijos taurė – 2010“ sutraukė gausų haskių, malamutų ir kitų veislių šunų ir jų šeimininkų bei smalsuolių būrį. Keturkojų sportininkų finišus Jadagonyse oriai stebėjo ir kino žvaigždė vilkšunis Džeris iš ,,Naisių vasaros“. Iš kitų šuniukų ne tik veisle išsiskyrė marmuriniai dogai – jie vieninteliai demonstravo šuniškus apdarus. Nors lenktynės ant sniego yra gerokai azartiškesnės, varžybų dalyviai džiaugėsi galimybe pažinti Zapyškio seniūnijos miškus.

,,Šunų kinkinys - tai glaudi, bendradarbiaujanti šunų grupė. Suburti ją iš atsitiktinių šunų paprastai neįmanoma. Reikia įvertinti kiekvieno šuns charakterį ir gabumus. Kitaip rezultatas bus menkas. Gerai treniruotuose kinkiniuose kiekvienas šuo turi savo vietą, kurioje jis geriausiai ir noriai dirba“, – pasakojo Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos prezidentas Arnoldas Akelaitis.

Šunų kinkiniais naudojasi sniegingų vietovių – Aliaskos ir Sibiro gyventojai. 1880 metais kasti Aliaskos aukso patraukė tūkstančiai laimės ieškotojų iš viso pasaulio. Kinkiniai buvo sudaromi iš vietinių šiaurinių šunų. Tai buvo vienintelė priemonė, padedanti užkariauti šias šalto, specifinio klimato, nepažintas žemes. Šunys traukdavo sunkias roges, lydėdavo medžiotojus, per abu Pasaulinius karus buvo naudojami paštui, vaistams, maistui, ginklams ir sužeistiesiems transportuoti.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka

„Jie kitokie. Fizinis krūvis jiems įgimtas. Prieš startą jie nerimauja, veržiasi bėgti. Sakytum, žino, kad bėgs – jiems tai patinka. Tai – ne kambarinis, o sportinis šuo. Sibiro haskis skirtas greičiui“, – sako A.Akelaitis.

Šiandien Sibiro haskiai – populiari veislė visame pasaulyje, ne tik sniegingo klimato kraštuose. Ir Lietuvoje šie šunys populiarėja. Vis dėlto šunų sporto entuziastai, gerai pažįstantys nenuoramų haskių būdą, apgailestauja, kad juos įsigydami žmonės net nenutuokia, ką perka. Žmonės žavisi jų neįprastomis mėlynomis akimis, puikiu kailiu, tačiau tai nėra šuo-aksesuaras namams. Taip pat reikia nepamiršti, kad tokie šunys buvo sukurti sunkiam darbui, todėl ir būdami naminiai, reikalauja daug judėjimo gryname ore, kiekvieną dieną su juo reikia nubėgti apie 10 kilometrų.

Šiaurės veislės šunys dažniausiai yra labai draugiški su žmonėmis, netgi su svetimais, todėl jie nebus geri sargai. Jie turi dar vieną atavistinę savybę: jų kaukimas gali išvesti iš kantrybės netgi pačius draugiškiausius kaimynus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min