Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 13d. 15:47

Alytuje drausminti nekultūringi naminių gyvūnų šeimininkai

Šuo
„Scanpix“ nuotr. / Šuo

Alytaus apskrities policijos pareigūnai ir miesto savivaldos atstovai vis dažniau sulaukia sunerimusių gyventojų prašymų daryti ryžtingesnius žingsnius prieš Gyvūnų laikymo taisyklių nepaisančius šunų šeimininkus. Kokių priemonių reikėtų imtis, kad miestas taptų švaresnis, kaip drausminti nekultūringus šunų savininkus?

Atsižvelgdami į aštrėjančią situaciją, gyventojų nusiskundimus ir patys matydami Gyvūnų laikymo taisyklių nesilaikančius šeimininkus, vedžiojančius savo augintinius stadionuose, įstaigų teritorijose, gyvenamųjų mikrorajonų kiemuose, teisėtvarkininkai gegužės 9–13 dienomis tikrino, kaip laikomasi šių taisyklių. Pareigūnai lankėsi gyvenamuosiuose rajonuose, stebėjo, kur ir kaip gyventojai vedžioja šunis, nusižengėliams surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus skirti baudą ar apsiribojo įspėjimu.

Per keturias dienas nedrausmingiems naminių gyvūnų savininkams jau surašyti 27 administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį. Už šunų vedžiojimą tam nenumatytose vietose, išmatų nesurinkimą ir kitus pažeidimus naminių gyvūnų šeimininkams gresia įspėjimas arba piniginė bauda iki 200 litų.

Kaskart dalinami informaciniai lankstinukai, primenamos Gyvūnų laikymo taisyklės. Viliamasi, kad tai padės gyventojams tapti sąmojingesniems, tausojantiems vieniems kitų sveikatą, puoselėjantiems gamtos grožį.

Gyvūnų savininkų pareigos 

Atsakomybė už teisės normose nustatytų Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir Administracinių teisės pažeidimų kodekseGyvūnų savininkų, laikančių gyvūnus, pareigos nustatytos Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatyme (1997-11-06, Nr. VII-500, Žin., 1997, Nr. 108-2728) Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999-03-23 nutarime Nr. 325 „Dėl Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 1999, Nr. 28-808) ir 2009-05-28 Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendime Nr. T-127 „Dėl Gyvūnų laikymo Alytaus mieste taisyklių ir leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Alytaus mieste išdavimo tvarkos aprašo“. Atsakomybė už teisės normose nustatytų Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir Administracinių teisės pažeidimų kodekse.

Alytaus apskrities policija primena Gyvūnų laikymo taisykles, kurių privaloma laikytis gyvūnų turintiems miesto gyventojams:

 • Gyvūnų savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų.
 • Daugiabučių namų buto savininkas ar buto nuomininkas savo bute gali laikyti vieną šunį ir vieną katę. Bute leidžiama laikyti šuniukų ar kačiukų vadas iki 3 mėnesių amžiaus.
 • Šunų ir kačių savininkas, laikantis gyvūnus daugiabučiame name, turi turėti raštišką sutikimą tų butų (ar patalpų) savininkų, su kurių butų ar patalpų sienomis, grindimis ar lubomis ribojasi butas, kuriuose laikomas gyvūnas.
 • Iš buto į laiptinę ar koridorių šunis būtina vesti su pavadėliu ir antsnukiu. Maži dekoratyvinių veislių šunys gali būti vedami be antsnukio, bet su pavadėliu.
 • Šunys neturi kelti grėsmės praeiviams.
 • Jeigu viešojoje vietoje šalia šunų ir kačių nėra savininkų, gyvūnai laikomi benamiais (su žetonais beglobiais).
 • Šunį vežti liftu galima tik tuo atveju, jei tam neprieštarauja kiti žmonės, esantys lifte.
 • Šunis galima vedžioti tik šunims vedžioti skirtose teritorijose bei laukymėse arba kitose retai žmonių lankomose vietose.
 • Gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad gyvūnai neterštų laiptinių, liftų, kitų bendrojo naudojimo patalpų, o priteršus – ekskrementus išvalytų.
 • Savininkai, vedžiojantys šunis ir kates viešose vietose, su savimi turi turėti priemones gyvūnų išmatoms surinkti.
 • Daugiabučių namų butų ir individualių namų savininkai bei jų nuomininkai turi užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų žmonių ramybės ir viešosios rimties.
 • Šuns, katės savininkas atsakingų pareigūnų reikalavimu privalo pateikti gyvūno vakcinacijos, o laikant agresyvų šunį ar jų mišrūną – ir registracijos dokumentus.
 • Draudžiama šunis ir kates vedžioti masinėse žmonių susibūrimo vietose, kapinėse, mokyklų, sveikatos apsaugos įstaigų, vaikų lopšelių-darželių teritorijose, žaidimo ir sporto aikštelėse, stadionuose, pliažuose, skveruose, žaliojoje vejoje, parkuose, išskyrus pakraščius arba įrengtas šunų vedžiojimo aikšteles.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min