Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikiečių širdis tirpdo pandų jauniklė Bao Bao

Panda graužia bambuką
Fotolia nuotr. / Panda graužia bambuką
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Pandos – nykstanti gyvūnų rūšis, todėl didelis dėmesys skiriamas šiems simpatiškiems pūkuotukams. Be TV kamerų neapsiėjo ir pandos jauniklės debiutas Vašingtono zoologijos sode.

Lankytojai džiugiai sutiko jauniklę Bao Bao, kurios vardas išvertus iš kinų kalbos reiškia „brangenybė“. Kaip pasakoja tėvai, jų vaikai naktį negalėjo užmigti – taip laukė pasimatymo su naująja Vašingtono įžymybe. O ir suaugusiems, kai Kongresas riejasi, malonu pažvelgti į ką nors mielo ir nekalto. Taigi jau auštant prie zoologijos sodo išsirikiavo minia, norinti 10 ar 15 minučių tiesiogiai stebėti pandos debiutą. Tiesa, pamatyti daug tikėtis nereikėtų – tokio amžiaus pandos jaunikliai (Bao Bao – beveik  penki mėnesiai), miega iki 20 valandų per parą.

Per stebėjimo kameras buvo galima matyti, kaip mažoji panda atėjo į pasaulį rugpjūčio 23 dieną. Per mažylės debiutą pasirodė ir jos mama, vardu Mei Xiang. Zoologijos sodo darbuotojai džiaugiasi, nes tai – pirmas jų pandos jauniklis nuo 2005 metų, išgyvenęs ilgiau negu kelias dienas. Atrodo, ji jau pamažu reaguoja šaukiama vardu. Kiek yra žinoma, kiek daugiau negu 1,5 tūkst. pandų gyvena gamtoje, maždaug 300  – nelaisvėje, daugiausia – draustiniuose Kinijoje.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min