TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anykščių rajono kilpininkai nerimsta

Brakonierių nužudytas danielius
Aplinkos ministerijos nuotr. / Brakonierių nužudytas danielius
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 22 vidurdienį Anykščių rajono agentūros inspektorius Audrius Pilka su kolega sulaikė du Anykščių rajono Rubikių kaimo gyventojus.

Pareigūnai turėjo žinių, kad tarp Mačionių ir Rubikių miške yra kilpų. Atvykus į mišką, informacija pasitvirtino. Inspektoriai rado ne tik kilpų, bet ir negyvą danieliaus jauniklį. Sekdami pėdomis, aplinkosaugininkai priėjo miške „besidarbuojančius“ brakonierius. Nusikaltimo vietoje sulaikyti 62-ejų E.K. ir 46-erių D.T.

Aniūnų kaimo krūmuose jie statė kilpas laukiniams žvėrims gaudyti. Radę vienoje kilpoje pakliuvusį danieliaus jauniklį, vyrai jį nužudė ir nuėjo tikrinti bei statyti kitų kilpų. Kruviniems darbams atlikti vyrai naudojo savos gamybos peilį, turėjo kirvuką, iš anksto pasiruošę maišus grobiui (iš kruvinų žymių matyti, kad naudojo juos jau ne pirmą kartą).

Nuvykus į E.K. sodybą, rasta dar viena kilpa, kruvinų maišų, įrankių kilpoms gaminti.

Abiem piliečiams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Jiems gresia baudos pagal LR ATPK 85 str. nuo 2000 Lt iki 4000 Lt bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 1358,7 Lt. Beje, D.T. prieš kelerius metus jau buvo baustas už mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimą.

Inspektorius A.Pilka sako, kad pastaraisiais mėnesiais kas savaitę pagauną po vieną du brakonierius, o kilpų miške randa vos ne kasdien. Vien šiemet Anykščių rajone buvo nustatyti penki kilpininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min