Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anykščiuose – kasmetinė žirgų fiesta

„Bėk, bėk, žirgeli“ suburia ir profesionalius sportininkus, ir tiesiog žirgų mylėtojus.
Arklio muziejaus nuotr. / „Bėk, bėk, žirgeli“ suburia ir profesionalius sportininkus, ir tiesiog žirgų mylėtojus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Bėk, bėk, žirgeli“ – jau dešimtmečius besitęsianti tradicinė žirgų sporto ir pramogų šventė Anykščiuose, organizuojama ir palaikoma Arklio muziejaus, Anykščių savivaldybės ir įvairių jojimo klubų.

Šiemet birželio 5 d. rengiama žirginio sporto šventė – ne vien profesionalių raitelių varžybos, žemaitukų žirgų lenktynės ir kitos žirginio sporto rungtys, bet ir kalvių varžytuvės, politikų grumtynės hipodrome, dailės ir fotografijos parodos bei kitos pramogos.

Anot Anykščių mero pavaduotojo Sergejaus Jovaišos, „Bėk, bėk, žirgeli“ – tai nenutrūkstama tradicija, vienijanti tiek profesionalius sportininkus, tiek mėgėjus, tiek žirgų mylėtojus. „Ši šventė vyksta kasmet, kiekvieną pirmą birželio savaitgalį. Ja siekiame parodyti, kad žirgas – tai ne vien sporto objektas, kad tai ir gražus, intelektualus gyvūnas, galintis būti ir kompanionu, ir pagalbininku ūkyje, ir draugu.

Visuomet kviečiame kuo daugiau skirtingų žirgų veislių augintojų, vyksta įvairios dailės,  fotografijos žirgų tema parodos. „Bėk, bėk, žirgeli“ – tai šventė, atskleidžianti visus žirgo aspektus“, - pasakojo S.Jovaiša. Svarbiausia „Bėk, bėk, žirgeli“ rungtis šiemet išliks konkūras Anykščių mero taurei laimėti, sutraukiantis nemažai ryškių Lietuvos sportininkų.

Tikslas - populiarinti žirgų sportą 

„Vis dėlto šventės siekis – kuo labiau populiarinti žirgų sportą ir tarp mėgėjų, tad turėsime atviros klasės konkūrus, kuriuose galės dalyvauti visi norintys, taip pat bus rungčių jauniesiems raiteliams. Smagu matyti, kad Lietuvoje daugėja mėgėjų klasės raitelių, o kai kurie jų, tiesą sakant, jau gali konkuruoti ir su profesionalais“, - pasakojo vieno iš šventės organizatorių jojimo klubo „Vilartas“ atstovė Vilmantė Viršulienė.

Pasak jos, pasireikšti galės net vaikai. „Organizuosime žemaitukų ir Šetlando ponių konkūrus bei lenkynes. Tai ne tik nutrūktgalviška ir smagi pramoga, bet ir paskatinimas mažiesiems jojikams. Ant Šetlando ponių ir žemaitukų lenktyniaus devynerių, dešimties metų vaikai“, - sakė V.Viršulienė.

Žirgas ir žmogus – neatsiejami

„Bėk, bėk, žirgeli“ gimė kartu su Arklio muziejumi – ši šventė buvo surengta muziejaus atidarymo proga, o vėliau tapo gražia tradicija. Tai natūralu, juk žirgas ir lietuvis – nuo seno neatsiejamas duetas. Džiugu, kad šventė populiarėja ir domina ne vien anykštėnus – svečių sulaukiame iš visos Lietuvos“, - pasakojo Anykščių Arklio muziejaus vedėjas Audrius Laskauskas.

Pasak jo, nors žinomiausias žirgų sporto renginys Lietuvoje – Sartų ristūnų lenktynės, „Bėk, bėk, žirgeli“ joms anaiptol nenusileidžia. „Tiesa, Sartai turi jau šimtametę tradiciją. Užtat Anykščių šventė – kur kas įvairesnė: pas mus vyksta ne tik lenktynės, bet ir konkūrai, šuolio galingumo varžybos, kviečiame dalyvauti visus norinčius – mėgėjus, jaunius, vaikus, stengiamės sukurti kuo spalvingesnę ir įspūdingesnę programą“, - teigė A.Laskauskas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min