TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ataskaita: Kinijoje žiauriai elgiamasi su pasirodymuose dalyvaujančiais gyvūnais

Cirko dramblys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cirko dramblys
Šaltinis: 15min
0
A A

Meškos, vairuojančios motociklus, tigrai, šokantys pro degančius lankus, kiaulės, šokinėjančios nuo nardymo lentų. Tai tik keli epizodai, kuriuos galima išvysti Kinijos cirkuose, zoologijos ir safario soduose, pranešė organizacija „Animals Asia“, fiksuojanti žiaurų elgesį su gyvūnais.

Honkonge įsikūrusi gyvūnų teisių organizacija apsilankė 13-oje safario ir zoologijos sodų Kinijoje ir, pasak jos vadovo Davido Neale, išsiaiškino, kad gyvūnų pasirodymuose „gyvūnai visuomenei rodomi žeminančiais būdais“ ir kad šie pasirodymai neturi jokios edukacinės vertės, rašo CNN.

„Šiuo metu Kinijoje išties egzistuoja nesupratimas dėl to, ką šie gyvūnai iš tikrųjų išgyvena“, – CNN sakė D.Neale.

„Animals Asia“ ataskaitoje teigiama, kad daugybė iš pasirodymuose dalyvaujančių gyvūnų, tarp kurių yra tigrų, liūtų, juodųjų Azijos lokių, dramblių ir beždžionių, gimė ir buvo išauginti nelaisvėje ir kad visą jų gyvenimą elgiamasi žiauriai.

Ataskaitoje teigiama, kad daugybė iš pasirodymuose dalyvaujančių gyvūnų, tarp kurių yra tigrų, liūtų, juodųjų Azijos lokių, dramblių ir beždžionių, gimė ir buvo išauginti nelaisvėje ir kad visą jų gyvenimą su šiais gyvūnais elgiamasi žiauriai„Šie gyvūnai kenčia nuo pat gimimo. Vos tik gimę, jie iškart yra įsukami į šią industriją. Ir dresuotojai su jais iš karto elgiasi žiauriai, norėdami priversti šiuos gyvūnus atlikti tam tikrus triukus... Matėme, kaip buvo dresuojami kai kurie jaunesni gyvūnai; jie buvo nuolat mušami, kad būtų užsitikrinta, jog jie išmoko tuo triukus taip, kad pasirodymų metu atliktų viską kuo geriausiai, – sakė gyvūnų teisių gynėjas. – Atlikę triukus gyvūnai grąžinami į užkulisius, o ten laikomi siaubingomis sąlygomis. Įvairūs gyvūnai laikomi narvuose, pilnuose išmatų, jie gauna labai nedaug vandens ir labai nedaug maisto.“

Tačiau „Animals Asia“ direktorius taip pat pabrėžė, kad smurtas, naudojamas prieš pasirodymuose dalyvaujančius gyvūnus, nėra būdingas tik Kinijai. „Žiauraus elgesio su gyvūnais pavyzdžių galima aptikti visose pasaulio valstybėse“, – teigia D.Neale.

Vis dėlto jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Kinijoje šiuo metu nėra įstatymų, ginančių gyvūnus, todėl minėta organizacija kurį laiką dirbo su Kinijos akademinio pasaulio atstovais, kad būtų paruoštas įstatymas ne tik gyvūnams, laikomiems nelaisvėje, bet visiems šioje šalyje gyvenantiems gyvūnams ginti.

Nepaisydamas atlikto tyrimo rezultatų, D.Neale teigia, kad džiugina kai kurie Kinijos valdžios pažangos, siekiant apsaugoti gyvūnus, ženklai.

Liepos 29 d. Kinijos valstybės miškų ūkio administracija apkaltino bendroves, organizuojančias gyvūnų pasirodymus, visą dėmesį skiriant tik pelnui ir blogai elgiantis su pačiais gyvūnais. „Mes labai džiaugiamės, kad Kinijos valdžia griežtai pasakė norinti, kad zoologijos ir safario sodai pasirūpintų gyvūnų gerove“, – sakė D.Neale.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min