TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsirado galimybė pareikšti savo nuomonę dėl cirko su gyvūnais uždraudimo Lietuvoje (video)

Vienas iš kelių Lietuvoje viešinčių Baltųjų liūtų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Cirko liūtas į gyvenimą žvelgia pro grotas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų apsaugos fondas siekia užbaigti beprasmes cirkuose naudojamų gyvūnų kančias bei smurtą prieš juos ir kviečia kiekvieną neabejingą Lietuvos žmogų pareikšti savo nuomonę ir išgelbėti tūkstančius gyvūnų, kasdien kenčiančių skausmą, diskomfortą ir smurtą.

Savo nuomonę pareikšti galite čia.

Fondas siekia, kad naujai ruošiamu Lietuvos gyvūnų globos, naudojimo ir laikymo įstatymu būtų uždrausti pasirodymai su gyvūnais cirkuose Lietuvoje.

Visame pasaulyje yra siekiama, kad būtų nepažeidžiamos ir įgyvendinamos penkios gyvūnų laisvės: laisvė nejausti alkio ir troškulio, laisvė nejausti nepatogumo, laisvė nejausti baimės ir nerimo, laisvė nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti bei laisvė išreikšti normalų elgesį. Tačiau cirkuose, kuriuose gyvena gyvūnai, šios laivės neegzistuoja... Ir visa tai vyksta su mūsų visuomenės pagalba ir prisidėjimu.

Keliaujantys cirkai kiekvieną savaitę keliasi iš vienos vietos į kitą. Tuo metu cirko gyvūnai nuolat laikomi vilkiko priekabose, kur jų prigimtiniai poreikiai niekaip negali būti patenkinami. Cirkai įsikuria bet kur – ten kur gauna leidimą ar gali pritraukti daugiausiai lankytojų. Taip cirko gyvūnų nuolatiniais namais tampa narvai. Toks gyvenimas – tai nesibaigianti kančia, sukelianti fizinį skausmą ir psichologinį diskomfortą.

Tigrams, liūtams, meškoms vidutinis suteikiamas plotas yra apie du metrus, t. y. vos pusmetriu daugiau, nei pats gyvūno dydis. Tame pačiame mažame plote gyvūnai ėda ir tuštinasi. Vietos žaidimams nėra. Kartais gyvūnai nuvedami į lauko voljerus, kurie dažniausiai būna tokio dydžio, kad gyvūnas galėtų apeiti nedidelį ratą.

Reguliariai, dažniausiai kas savaitę, cirkai keliauja iš vienos vietos į kitą, iš vienos pasaulio šalies, į kitą šalį tūkstančius kilometrų, ir gyvūnams vėl ir vėl tenka praleisti ilgas valandas kelyje, uždarytiems vilkikuose. Dar gerokai prieš kelionę jie yra suvedami į vilkikus ir laikomi uždaryti, kol cirko artistai pakuojasi savo daiktus. Atvykus į naują vietą gyvūnai ir toliau laikomi uždaryti, kol statomos palapinės, ruošiama cirko pasirodymo vieta. Gyvūnai praleidžia vidutiniškai apie 20 valandų pririšti ir uždaryti vilkikų priekabose, nors pati kelionė gali trukti vos kelias valandas.

Nenuostabu, kad gyvenant tokiomis nenatūraliomis gyvenimo sąlygomis dauguma gyvūnų tiesiog išprotėja. Bėgiojimas narve pirmyn atgal, siūbavimas į šonus, nuolatinis galvos linkčiojimas ir supimas. Šie beprasmiški judesiai, kuomet gyvūnai nebesiorientuoja aplinkoje, niekada nebūtų įmanomi gyvenant laisvėje. Gyvūnų elgsenos ekspertai patvirtina šiuos elgesio bruožus kaip aiškius nuolat patiriamo streso požymius.

VIDEO: Stereotypic Behavior of Animals Confined in Circuses

Daugelyje šalių tarptautinių organizacijų atlikti tyrimai parodė, kad smurtas dresuojant ir kontroliuojant gyvūnus yra įprastas cirko kultūroje. Netgi tokie gyvūnai kaip tigrai, liūtai priverčiami paklusti iš baimės ir skausmo. Dažniausiai tokia veikla vykdoma už scenos ribų ir slapta. Tarptautinės organizacijos turi filmuotos medžiagos, kurioje matoma, kaip dresūros užsiėmimo metu kupranugariai plakami rimbais per visą kūną, galvą, priverčiant juos padaryti piruetą. Poniai nuolatos plakami rimbais, priverčiant juos bėgti ratu. Šunys mušami, drambliai badomi smailiais kabliais ir mušami metaliniais strypais.

Su video medžiaga galite susipažinti čia.

Pastaraisiais dešimtmečiais žmonijos supratimas apie planetą, kurioje mes gyvename, ir gyvūnus, su kuriais mes dalinamės savo pasauliu, labai kito. Žmonija padarė ryškią pažangą kurdama naujas technologijas, darydama atradimus įvairiose srityse.

Tačiau, ar galime laikyti save civilizuota visuomene, jei savo elgesiu palaikome ir leidžiame smurtą prieš gyvūnus tik dėl savo, savo vaikų pramogos ir malonumo?

Gyvūnų apsaugos fondas kviečia tai sustabdyti jau dabar.

Pasakykite NE gyvūnams cirke:

•Niekada neikite į cirką, kuriame yra pasirodymai su gyvūnai.

Parašykite komentarą šiuo metu ruošiamam Gyvūnų globos, naudojimo ir laikymo įstatymo pakeitimui pasisakydami už draudimą naudoti gyvūnus cirkuose Lietuvoje.

•Persiųskite šią informaciją savo draugams, artimiesiems, kolegoms ir paprašykite jų parašyti komentarą įstatymo projekte bei niekada neiti į cirką, kuriame išnaudojami gyvūnai.

Praneškite savo palaikančiam Seimo nariui apie šiuo metu ruošiamą Gyvūnų globos, naudojimo ir laikymo įstatymo pakeitimą ir paprašykite savo komentaru pasisakyti už draudimą naudoti gyvūnus cirkuose Lietuvos teritorijoje

Čekų cirko gastrolės Lietuvoje

Šį rudenį Gyvūnų apsaugos fondo atstovai lankėsi Čekijos cirko pasirodyme, kuris buvo atvykęs gastrolėms į Lietuvą. Botago kirčiais vaikomas kupranugaris, ponis ir žirgas; lazdomis prieš liūtą ir panterą mojuojantis dresuotojas, verčiantis juos bėgti buomais ir šokinėti per liepsnas; pagaliais už cirko palapinės apsiginklavę cirko darbuotojai, laukiantys kada reikės iš vilkiko priekabos išvaryti liūtą ir panterą į cirko areną ir atgal iš jos; riaumojantis, ilčių neturintis liūtas, kuriam jos buvo nugaląstos dėl to, kad norėdamas pasipriešinti prieš jį gąsdinančias lazdas, jis nesužalotų dresuotojo; vilkiko priekabos, kuriose savo nuolatinį gyvenimą praleidžia pavojingi cirko gyvūnai;  voljere gulintis kupranugaris, kuris negalėtų net atsistoti, nes galva siektų neva nuo saulės jį saugantį stogą; vilkiko priekaboje gyvenanti lama, kuri gali stovėti tik vienoje padėtyje, nes jai skirtame kampe nėra vietos pajudėti; grandinėmis prie vilkikų prirakinti šunys...

Tokie vaizdai išliko savanorių akyse. Ir visą tai žmonių linksmybių ir cirko artistų trokštamų pinigų kaina...

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Gyvūnai Cirkas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min