Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Augintinių savininkai turėtų pasisaugoti – rinkoje pasirodė veterinarinių vaistų klastočių

Suklastotų (kairėje) ir tikrų vaistų „Neostomosan“ ampulės
VMVT nuotr. / Suklastotų (kairėje) ir tikrų vaistų „Neostomosan“ ampulės
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad Lietuvos rinkoje neteisėtai platinamos registruoto veterinarinio vaisto „Neostomosan“ ampulių, išfasuotų po 5 ml, klastotės.

Šį veterinarinį vaistą galima įsigyti be recepto, jis skirtas šunims, užsikrėtusiems blusomis, kraujasiurbėmis erkėmis ir utelėmis, gydyti ir profilaktikos tikslais bei šunims, sergantiems demodekoze, sarkoptoze ir otodektoze. Preparatas taip pat naudojamas galvijų, avių, kiaulių ir triušių aplinkai purkšti, norint išnaikinti muses ir kitus vabzdžius, blusas ir jų lervas, utėles, plaukagraužius ar niežų erkes. Veterinarinio vaisto „Neostomosan“ maistiniams gyvūnams naudoti negalima.

Pagrindiniai veterinarinio vaisto klastotės skiriamieji požymiai: ženklinimo informacija ant ampulės užklijuota permatomu lipduku, ant ampulės nėra baltos spalvos žiedo, ampulė neženkliai mažesnė. Tuo metu originaliose ampulėse (gamintojas „Ceva-Phylaxia Veterinary Biologicals Co. Ltd.“, Vengrija) – ženklinimo informacija pateikta tiesiai ant ampulės, ant jos kaklelio yra baltos spalvos žiedas. Klastočių laboratorinių tyrimų duomenys patvirtino, kad jų turinys neatitinka registruoto veterinarinio vaisto „Neostomosan“ kokybinės ir kiekybinės sudėties.

Atsižvelgusi į pateiktą informaciją, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko veterinarinių vaistų didmeninės prekybos ir veterinarijos veiklos licenzijas turinčių įmonių tikslinius patikrinimus.

Patikrinimų metu nustatyta, kad Kauno mieste esančioje veterinarijos vaistinėje buvo platinamos veterinarinio vaisto „Neostomosan“ klastotės. Rastas suklastotų ampulių likutis pristatytas saugiai sunaikinti įmonei, tvarkančiai pavojingas atliekas. Už nustatytus pažeidimus veterinarijos vaistinės vadovui skirtos administracinės nuobaudos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama apsaugoti gyvūnus nuo galimų nepageidautinų reakcijų į veterinarinius vaistus, šią informaciją perdavė Veterinarijos farmacijos, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min