Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijoje pavyko nufilmuoti išmirusiu laikomą sterblinį vilką

Sterbliniai vilkai (1918 m.)
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sterbliniai vilkai (1918 m.)
Šaltinis: 15min
2
A A

Manoma, kad paskutinis sterblinis vilkas (Thylacinus cynocephalus) nugaišo Tasmanijos Hobarto zoologijos sode 1936-aisiais. Jį dar suspėjo nufotografuoti ir nufilmuoti – šie kadrai lig šiol laikyti vieninteliu vaizdžiu šių išnykusių gyvūnų egzistavimo liudijimu.

Sterbliniai vilkai Australijoje išnyko dėl jų medžioklės. Tuometiniai fermeriai juos kaltino avių kaimenių puldinėjimu. Dar viena prie išnykimo prisidėjusi priežastis – XX amžiaus pradžioje Tasmanijoje, kur glaudėsi sterblinių vilkų populiacijos likučiai, išplitęs šunų maras.

Vis dėlto tikima, kad sterbliniai vilkai neišmirė visiškai. Per pastaruosius kelerius metus pasigirdo ne viena istorija apie susidūrimus su šiuo gyvūnu. Deja, nė vienu atveju pasakotojai nepateikė jokių patikimų įrodymų apie tokius susitikimus.

Ir štai šiemet Australijoje buvo nufilmuotas galimai sterblinis vilkas. Na, bent jau vaizdo įraše užfiksuotas gyvūnas yra labai panašus į sterblinį vilką.

Kaip rašo „Daily Mail“, vaizdo įrašą pristatė sterblinių vilkų tyrinėjimų entuziastų grupė „Thylacine Awareness Group of Australia“. Įrašas padarytas Adelaidės (Pietų Australija) apylinkėse šių metų vasarį.

Įrašo kokybė prasta. Jame kažkoks gyvūnas, kurį entuziastai laiko sterbliniu vilku, kažkokiuose krūmynuose prie vieno statinio šmėžuoja vos kelias sekundes.

VIDEO: Pietų Australijoje pastebėtas, kaip manoma, sterblinis vilkas

Vis dėlto tyrinėtojas Neilas Watersas įsitikinęs, kad vaizdo įraše galima įžiūrėti sterbliniams vilkams būdingas juostas ant šonų. Jis taip pat tvirtina, kad įraše gerai matyti ilga uodega, sustorėjanti ties pagrindu, o taip pat stambi galva – skiriamieji sterblinio vilko bruožai.

Pasak N.Waterso, mažiausiai penki žmonės pastaruoju metu pranešė iš arti stebėję sterblinį vilką, o visų jų apibūdinimai atitinka tikruosius sterblinių vilkų požymius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min