TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius ryžosi pokyčiams. Beglobiams gyvūnams – daugiau šansų išgyventi

Vilniaus miesto savivaldybė pagaliau pasirašė sutartį su gyvūnų apsaugos fondu „Vier Pfoten“ dėl gyvūnų vakcinacijos ir sterilizavimo.
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Vilniaus miesto savivaldybė pagaliau pasirašė sutartį su gyvūnų apsaugos fondu „Vier Pfoten“ dėl gyvūnų vakcinacijos ir sterilizavimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė pagaliau pasirašė sutartį su tarptautiniu gyvūnų apsaugos fondu „Vier Pfoten“ („Keturios letenėlės“), kurio specialistai iš Rumunijos gydys nuo parazitų, vakcinuos nuo pasiutligės ir sterilizuos benamius miesto gyvūnus. Taip ketinama humaniškai mažinti beglobių gyvūnų populiaciją. Iki šiol šie gyvūnai būdavo tiesiog marinami.

Fondas ketina įgyvendinti programą „Pagauk-sterilizuok-paleisk“. Jo būstinė atsidarys Buivydiškėse, Klinikų g. 1, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto veterinarinės medicinos katedroje. Projektas įgyvendinamas drauge su nevyriausybinėmis gyvūnų globos organizacijomis – Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriumi, VšĮ „Lesė“ ir VšĮ „SOS gyvūnai“ bei už gyvūnų sanitarinę priežiūrą mieste atsakinga Vilniaus benamių gyvūnų sanitarine tarnyba.

„Vier Pfoten“ vakcinuoti, sterilizuoti ir pažymėti gyvūnai bus paleidžiami į buvusias teritorijas, ateityje jie nebus gaudomi, jiems nebus vykdoma eutanazija.

Nuo 2004 m. Lietuvoje galiojanti Europos konvencija dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos nurodo valstybėms-konvencijos narėms prisidėti prie humaniško benamių gyvūnų skaičiaus mažinimo atliekant šių gyvūnų sterilizaciją.

Sterilizuotas ir paleistas gyvūnas pažįsta aplinką, moka joje išgyventi, nebekovoja dėl priešingos lyties ir neveda palikuonių.Remiantis Europos miestų patirtimi, beglobių gyvūnų populiacijos kontroliavimas juos sterilizuojant, vakcinuojant ir paleidžiant gyventi į tą pačią aplinką, yra žymiai efektyvesnis būdas nei jų gaudymas ir naikinimas. Sterilizuotas ir paleistas gyvūnas pažįsta aplinką, moka joje išgyventi, nebekovoja dėl priešingos lyties ir neveda palikuonių, gina savo teritoriją neįsileisdamas naujų narių, vakcinuotas gyvūnas neplatina užkrečiamų ir žmogui pavojingų ligų.

„Vier Pfoten“ šį projektą sostinėje įgyvendins savo lėšomis. Planuojama, kad „Vier Pfoten“ taip pat suteiks galimybę Vilniaus senjorams nemokamai sterilizuoti savo naminius gyvūnus.

Gyvūnų globėjų teigimu, ši sutartis pagaliau pakeis Vilniuje nusistovėjusią tvarką migdyti beglobius gyvūnus, nesuteikiant šanso surasti jiems naujus namus ir šeimininkus. Iki šiol tik nedidelė dalis sostinėje sugautų beglobių šunų ir kačių atsiduria gyvūnų globėjų rankose ir jiems ieškoma naujų namų. Visi kiti liūdnai pabaigia savo dienas „Grindos“ benamių gyvūnų sanitarinėje tarnyboje, dažnai numarinami net nelaukiant įstatymo reikalaujamo 14 dienų termino.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min