Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 23:26

Britų kariuomenėje gaišinami visiškai sveiki, bet „pavojingo temperamento“ žirgai

Karalienė Elžbieta lankosi britų kariuomenės žirgyne
„Scanpix“ nuotr. / Karalienė Elžbieta lankosi britų kariuomenės žirgyne

Didžiosios Britanijos kariuomenė per pastaruosius dešimt metų gyvybę atėmė mažiausiai dviems šimtams žirgų. Ne visi jie sirgo. Mažiausiai 20 gyvūnų buvo nugaišinti tik dėl savo „pavojų keliančio temperamento“, skelbia britų leidinys „The Sunday People“.

Ypač dažnai žirgai gaišinami buvo 2011 ir 2013 metais. Tuomet po vieną žirgą būdavo užmigdoma kas septyniolika dienų.

Iš Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos pateiktų skaičių matyti, kad kariuomenės žirgai 2006-2010 m. dažniau būdavo nugaišinami nei jiems būdavo surasti nauji namai.
Ministerija aiškina, kad dažniausiai žirgus tekdavo nužudyti dėl ligų ir jų patirtų sužeidimų. Dažniausios ligos – artritai, įvairios sausgyslių traumos, diegliai.

Tačiau taip pat pripažįstama, kad kai kurie žirgai krito dėl jų „pavojų keliančio temperamento“.

Tuo tarpu veterinarai stebisi, ar tikrai tiek daug arklių reikėjo nugaišinti, nes minimos ligos nėra nepagydomos. Ypač juos stebina ministerijos paaiškinimai apie žirgų charakterius.

Veterinarai svarsto, ar tik kariuomenė nepasuko žudymo keliu, kaip lengviausiu, užuot ieškojusi kas priglaustų jai nebetinkančius žirgus.

Iš viso britų kariuomenė turi 500 žirgų.

Britų kariuomenė neseniai sulaukė daugybės priekaištų dėl to, kad per trejus metus nugaišino 288 karinius šunis. Taip pat visuomenę papiktino žinia, kad per karinius bandymus čia buvo nušauti 28 tūkst. kiaulių, triušių, beždžionių ir jūrų kiaulyčių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min