Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dazas – šuo iš Guinnesso rekordų knygos (video)

Dazas – garsiausiai lojantis šuo pasaulyje
Kadras iš „YouTube“ / Dazas – garsiausiai lojantis šuo pasaulyje.
Šaltinis: Bone.lt
0
A A

Dar nesusipykai su kaimynais? Tai leisk savo šuniui loti, kiek nori ir kada nori, kaipmat susipyksi su visais. Arba: kam durų skambutis, jeigu apie menkiausią triukšmelį tau trimituoja keturkojis augintinis? Tokių arba panašių žodžių teko girdėti ne kartą. Bet šuns prigimties nepakeisi ir neatimsi jo teisės tarti „žodį“...

Tačiau yra pasaulyje šunų, kuriems vienintelis amtelėjimas lėmė ne kaimynų pasipiktinimą, o šlovę pasaulyje. Taip atsitiko baltajam šveicarų aviganiui Dazui (daug kur žiniasklaidoje vadinamam vokiečių aviganiu), su savo šeimininku Peteriu Luckenu gyvenančiam Holland-on-Sea, Esekso grafystėje Didžiojoje Britanijoje.

„Dazas buvo tarnybinis šuo. Dirbo muitinėje, o šiuo metu yra mano augintinis. Jam penkeri metai. Nors ir galingo balso, jis yra visiškai neagresyvus ir draugiškas“, – sakė buvęs dresuotojas P.Luckenas, vis žadantis kaip nors atsidėkoti savo rajono paštininkei. Jeigu ne paštininkės pasakojimai apie stiprų Dazo lojimą jai atnešus paštą, jis nebūtų atkreipęs į tai dėmesio.

Dabar Dazas yra galingiausio pasaulyje šuns balso savininkas – prieš metus taip buvo įrašyta į Guinnesso rekordų knygą ir kol kas neteko girdėti, kad šį rekordą kas nors iš jo būtų paveržęs. Dazas įrašytas kaip garsiausiai lojantis pasaulio šuo, jo amtelėjimo garsumas siekia 108 decibelus.

VIDEO: Daz_0001.wmv

Mėginimų užfiksuoti šunų lojimo garsumą būta ir daugiau. Tokį „šunų choro“ testavimą prieš kurį laiką galėjo išgirsti londoniečiai Finsburio parke, mėgiamoje šunų mylėtojų ir jų augintinių pasivaikščiojimų vietoje.

Išbandyti balso stiprumą į Finsburio parką buvo pakviesta 30 gerklingų šunų. Jų lojimą specialistai matavo prietaisais, kurie parodė 115 decibelų. Šį renginį suorganizavo W.Disney kino kompanija, pristatydama filmą apie superšunį – Boltą. Beje, šiame filme superšunį įgarsino garsus Holivudo aktorius Johnas Travolta.

VIDEO: British Dogs Set Barking World Record

Ar superšuo, ar paprastas kiemo šunelis, visi jie moka loti. Ir loja tik dėl jiems žinomų priežasčių. Loja, kad atkreiptų mūsų dėmesį, susišnekėtų su savo gentainiais, išreikštų emocijas, tačiau kartais jie loja siekdami pasaulio rekordo. Loja, kad patektų į Guinnesso rekordų knygą. Ir kartais jiems tai pavyksta.

Bone.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min