Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 10d. 11:27

Dėl prastos būklės Lietuvos zoologijos sodas neteko pilnateisio nario statuso Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijoje

Lietuvos zoologijos sodas laukia lankytojų.
Evaldo Šemioto nuotr. / Lietuvos zoologijos sode.

Dėl prastos Lietuvos zoologijos sodo būklės Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija (EAZA) panaikino jo, kaip pilnateisio nario, statusą – ir pakeitė jį į kandidato, praneša Aplinkos ministerija.

„Tai – nemaloni ir netoleruotina situacija. Privalome imtis neatidėliotinų ir veiksmingų priemonių tam, kad Lietuvos zoologijos sodas atitiktų visus tarptautinius reikalavimus vėl taptų pilnateisiu EAZA nariu“, – pranešime spaudai sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Naujajam įstaigos direktoriui Aurimui Didžiokui jau duotas pavedimas skubiai parengti priemonių planą, kuriame būtų numatyti būtini darbai, kurių šiandien reikia zoologijos sodui, taip pat pateikti kitus pasiūlymus. Atsakingiems Aplinkos ministerijos darbuotojams liepta išanalizuoti galimybes ir pateikti pasiūlymus, iš kokių programų būtų galima skirti papildomą finansavimą zoologijos sodo remontui ir kitiems darbams.

Lietuvos zoologijos sodas į EAZA buvo priimtas dar 1992 metais ir iki šiol veikė pilno nario statusu. Šių metų vasarį – paskutinėmis buvusio direktoriaus Vaclovo Dumčiaus darbo dienomis – į įstaigą atvyko asociacijos stebėtojų grupė, kuri atliko patikrinimą.

Balandį Atėnuose (Graikija) vykusiame suvažiavime EAZA taryba priėmė sprendimą dėl Lietuvos zoologijos sodo narystės asociacijoje statuso: iš pilnateisio nario jis pakeistas į kandidato. Pagrindinė priežastis – pagal daugelį kriterijų įstaiga neatitinka net minimalių EAZA keliamų reikalavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min