Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 27d. 18:13 , atnaujinta: 2013 lapkričio 27d. 19:00

Detektyvas Klaipėdoje: „Mini Zoo“ šeimininkas nelegaliai įsigytą mešką slėpė sandėlyje

Prie Klaipėdos E.Legecko įkurdintame „Mini Zoo“ gyvena per 400 gyvūnų.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Edgaras Legeckas tikino, jog meška – Lenkijoje, tačiau tikrintojai ją aptiko sandėlyje.

Aplinkosaugininkai visą trečiadienio popietę krėtė šalia Klaipėdos veikiantį Edgaro Legecko „Mini zoo“ sodą. Pavakarę sandėlyje aptikta nuo tikrintojų paslėpta rudoji meška su urvinėmis antimis ir meškėnais, kurie, kaip įtariama, įsigyti nelegaliai. Smulkieji gyvūnai konfiskuoti, meškos išgabenti nepavyko.

„Mini Zoo“ patikrinimas pradėtas po to, kai savininkas po kelių pakartotinių terminų taip ir nepateikė Aplinkos apsaugos agentūrai duomenų, kurie patvirtintų, kad dalis ten laikomų gyvūnų įsigyti teisėtai. Aplinkosaugininkai siekia patys vietoje patikrinti, kokie gyvūnai yra laikomi ar jie turi visus reikalingus dokumentus.

Zoologijos sodo šeimininkas E.Legeckas žurnalistams ir aplinkosaugininkams aiškino, kad rudoji meška – Lenkijoje, kur miega žiemos miegu. Jis taip pat bandė įrodinėti, kad gyvūnas į Klaipėdą prieš daugiau nei dešimt metų atkeliavo legaliai.

15min.lt nuotr./Meška aptikta sandėlyje
15min.lt nuotr./Meška aptikta sandėlyje

Netrukus tikrintojai mešką su meškėnais ir antimis aptiko viename sandėlyje. Nuspręsta, kad gyvūnai bus skubiai išgabenti į Kauno zoologijos sodą. Jau pasirūpinta specialiu transportu.

E.Legecko sode iš viso, kaip skelbiama, gyvena 421 žinduolis ir daugiau nei 300 paukščių.

Aplinkosaugininkų žvilgsniai į šalia Klaipėdos esantį „Mini Zoo“ nukrypo prieš kelerius metus. E.Legeckas vis bandė gauti visus leidimus, prašė ir Klaipėdos miesto savivaldybės prieglobsčio, tačiau susitarti nepavyko. 

Tomo Pikturnos nuotr./Rudoji meška į „Mini zoo“, įtariama, atkeliavo nelegaliai.
Tomo Pikturnos nuotr./Rudoji meška į „Mini zoo“, įtariama, atkeliavo nelegaliai.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, reido metu buvo konfiskuoti nelegaliai laikomi 4 Šiaurės Amerikos meškėnai.

Aplinkosaugininkai nusprendė paimti gyvūnus po to, kai „Mini Zoo“ savininkas nesugebėjo pateikti reikalingų dokumentų, pagrindžiančių teisėtą gyvūnų įsigijimą. Šiaurės Amerikos meškėnai Lietuvoje yra laikomi invazine, didelę grėsmę vietinei gamtai keliančia rūšimi.

„Neturėjome tikslo atimti gyvūnus. Savininkui kelis kartus buvo pratęsti terminai dokumentams susitvarkyti, bet jis to nepadarė. Tokiu atveju privalome pasielgti principingai“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Reido metu incidentų neįvyko. Gyvūnai paimti saugiai, jų sveikata rūpinasi specialistai.

Konfiskuotus meškėnus priglaus Lietuvos zoologijos sodas.

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, iš „Mini Zoo“ gali būti konfiskuota ir daugiau gyvūnų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min