Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 24d. 20:00

Dramblys nustebino mokslininkus išspręsdamas neįprastą galvosūkį

Kad pasiektų aukščiau kybančių skanėstų, dramblys Kandula turėjo pats susirasti ir atsiridenti kubinę kaladę.
Kadras iš „YouTube“ / Kad pasiektų aukščiau kybančius skanėstus, dramblys Kandula turėjo pats susirasti ir atsiridenti kubo formos trinką.

Vaisius itin mėgstantis septynerių metų dramblys, vardu Kandula, pademonstravo puikius gebėjimus spręsti praktines užduotis ir paskatino biologus iš naujo susimąstyti apie šių milžinų intelektą.

Vašingtono Nacionaliniame zoologijos sode (JAV) gyvūnų elgesio tyrėjai jaunam drambliui pateikė praktinę užduotį-galvosūkį – aptvare skanėstą pakabino taip aukštai, kad gyvūnas negalėtų jo pasiekti straubliu.

Akimirką pamąstęs dramblys netrukus rado sprendimą. Kandula nusprendė pasinaudoti pagalbine priemone – susirado ir po skanėstu atsirideno atokiame užkampyje gulėjusią kubo formos trinką. Mokslininkams tokiu sprendimu galvočius padarė nemenką įspūdį.

Anot eksperimento autorių, rezultatas leidžia manyti, kad drambliai yra skvarbaus proto ir geba spręsti užduotis naudodamiesi įrankiais. Kandula problemą išsprendė išsyk, be jokių bandymų ir be klaidų.

Kad pasiektų aukščiau kybančius skanėstus, laisvėje gyvenantys drambliai nevengia pasilypėti ant aukštesnės vietos. Tačiau tyrėjai pabrėžia, kad eksperimentinės sąlygos Kandulos aptvare buvo kitokios – dramblys turėjo pats susirasti ir atsiridenti trinką. Sprendimą užduočiai dramblys sugalvojo išsyk.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min