-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Filipinuose zoologijos sode nugaišo „seniausias pasaulyje“ hipopotamas

Manilos zoologijos sodas pirmadienį pranešė, kad nugaišo 65 metų hipopotamo patelė Bertha (Berta), laikyta seniausia pasaulyje savo rūšies atstove.
Hipopotamas
Hipopotamas. Asociatyvi nuotr. / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Seniausios zoologijos sodo gyventojos Berthos gyvenimas buvo dešimtmečiais ilgesnis už daugumos jos gentainių. Ši 2,5 t svėrusi patelė penktadienį buvo rasta negyva savo aptvare, o skrodimas parodė, kad ji nugaišo sutrikus daugelio organų veiklai, sakė zoologijos sodo direktorius Jamesas Dichavesas.

„Bertha buvo tarp pirmųjų (Manilos zoologijos sodo) gyvūnų. Jos partneris nugaišo 9-ame dešimtmetyje; pora nebuvo susilaukusi jokių palikuonių“, – naujienų agentūrai AFP sakė direktorius.

Septynerių metų Bertha į šį zoologijos sodą buvo atvežta 1959 metais, kai jis buvo atidarytas. Zoologijos sodas prarado duomenis apie jos kilmę, sakė J.Dichavesas.

Žole, vaisiais ir duona šerta Bertha gyveno labai ilgai. Paprastai begemotai laisvėje išgyvena maždaug 40 metų, o nelaisvėje – 50 metų.

Zoologijos sodo pareigūnai mano, kad Bertha buvo seniausias nelaisvėje laikomas hipopotamas.

Anksčiau seniausiu pasaulio hipopotamu laikyta Donna (Dona), gyvenusi JAV zoologijos sode „Mesker Park Zoo and Botanic Garden“, įsikūrusiame Evansvilio mieste Indianos valstijoje. Ji nugaišo 2012 metais, būdama 62-ejų.

Prieš dvejus metus Denverio zoologijos sode Kolorade buvo užmigdytas begemoto patinas Bertie, sulaukęs 58 metų.

Afrikoje į pietus nuo Sacharos gyvenantiems didiesiems hipopotamams laukinėje gamtoje gresia didelis pavojus išnykti dėl buveinių nykimo ir brakonieriavimo, nurodo Šveicarijoje įsikūrusi Pasaulinė gamtos apsaugos organizacija (IUCN). Šie gyvūnai yra neteisėtai medžiojami dėl mėsos ir dantų, naudojamų juvelyriniams dirbiniams.

Nugaišus Berthai, seniausiu Filipinų sostinės zoologijos sodo gyventojo titulas perėjo 43 metų azijiniam dramblio patelė Mali, sakė J.Dichavesas. Direktorius nurodė, kad jo zoologijos sode laikoma iš viso maždaug 500 gyvūnų.

Gyvūnų teisių gynimo grupės iš viso pasaulio jau septynerius metus ragina paleisti Mali iš zoologijos sodo ir išsiųsti ją į vieną prieglaudą Tailande. Aktyvistai sako, kad ji nukentėjo nuo žiauraus elgesio ir jaučiasi vieniša.

Tačiau Filipinų aplinkosaugos departamentas galiausiai leido zoologijos sodui pasilikti šią dramblio patelę, nes ekspertai nustatė, kad ji yra sveika, ir pažymėjo, jog neaišku, kaip Mali reaguotų į kitus dramblius toje Tailando prieglaudoje, sakė J.Dichavesas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius