Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 07:00

Floridoje į laisvę paleistas vienos letenos netekęs vėžlys

Vėžlys Pine Tyme
Youtube.com kadras / Vėžlys Pine Tyme

Kelis mėnesius gydytas vėžlys Pine Tyme buvo išleistas iš gyvūnų ligoninės. Nors jis neturi vienos letenos, dalyvauja vėžlių varžybose. Gyvūno keliones stebi veterinarai, jam prie kiauto pritvirtinę siųstuvą, praneša tvn24.pl.

Pine Tyme yra 35 kilogramus sveriantys vėžlys, kuris prieš kelis mėnesius buvo surastas netoli Floridos pakrantės. Gyvūnas sirgo, dreifavo vandenyje, negalėdamas panirti, tačiau jam pasisekė – jį rado žmonės.

Taip vėžlys atsidūrė pas veterinarus, kurie juo rūpinosi ne vieną mėnesį. Vėžlys buvo netekęs letenos, jo žarnyne kaupėsi dujos.

Kelis mėnesius vėžlys gaudavo antibiotikus ir vitaminus, gyveno švariame akvariume, o jam skirto maisto galėtų pavydėti ne vienas jūros gėrybių mėgėjas: vėžlio globėjai jam parūpindavo šviežių kalmarų ir žuvies.

Rugpjūčio viduryje gyvūnas jau buvo pakankamai sveikas, tad nuspręsta jį išleisti į laisvę, kad galėtų dalyvauti vėžlių lenktynėse. Jos trunka tris mėnesius nuo gyvūnų išleidimo Floridos ir Karibų pakrantėse. Organizatorių teigimu, šiomis lenktynėmis siekiama atkreipti dėmesį į žmogaus daromą žalą gamtai.

Pine Tyme į vandenyną išplaukė su siųstuvu ant nugaros, kuris leis stebėti šio gyvūno kelionę. Vaizdo įrašus tikimasi ateityje panaudoti tyrimams.

VIDEO: Neįgalus vėžlys Pine Tyme paleistas į laisvę
Temos: 2 Florida Vėžlys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min