Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 11d. 12:56

Gyventojai raginami pasirūpinti laukiniais žvėrimis ir paukščiais

Šiukšlinamoje teritorijoje ganosi stirnaitės.
Marijano Medinskij/15min.lt nuotr. / Stirna
Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija kviečia nebūti abejingiems miško žvėrims ir paukščiams, kuriuos stora sniego danga ir dideli šalčiai pasmerkė badui ar net žūčiai, ir dalyvauti akcijoje „Kovokime su baltuoju badu“.

Pasak KNNP direkcijos specialistų, vis dažniau nerijos miškuose pastebimi nuo bado nusilpę gyvūnai, vaikštinėjantys aplink gyvenvietes ieškodami maisto. Žvėrių išgyvenimą ypač apsunkino nedidelis atodrėkis, padengęs sniegą ledo pluta, kurią vėliau užklojo sniegas.

Gamtininkai vis dažniau ant sniego pastebi kruvinų pėdsakų, kadangi maisto ieškantiems šernams ir stirnoms įlaužus ploną sniego plutą, ledas sužaloja kojas. Be to, stirnos neprisikasa iki žemės ir guli ant sniego, tad joms gresia susirgti plaučių uždegimu. Jeigu sunki žiema užtruks, neabejojama, jog gyvūnų aukų miškuose bus išties daug.

Prisijungti prie akcijos „Kovokime su baltuoju badu“ ir pasirūpinti badaujančiais gyvūnais gali kiekvienas neringiškis, įtaisydamas prie savo namų lesyklą paukščiams ir kasdien įberdamas lesalo, taip pat nunešdamas įvairių maisto atliekų į mišką.

„Jei neturite tokios galimybės, galite jas atnešti į Nacionalinio parko direkciją. Girininkijos darbuotojai surinktą maistą nuveš į žvėrelių pamėgtas šėryklas. Taip pat primename – lankydamiesi miške, nebaidykite žvėrių, neleiskite šunims vaikyti gyvūnų“, – perspėja KNNP direkcijos darbuotojai.

Anot gamtininkų, tinkamiausias lesalas paukščiams yra lašiniai (nesūdyti, nerūkyti). Juos galima kabinti ant šakos pervėrus virvute. Į lesyklas galima paberti nelukštentų, nekepintų saulėgrąžų, linų ir spygliuočių medžių sėklų, varškės, kruopų, aliejuje mirkyto pyrago, taip pat įdėti obuolių, virtų ryžių, avižinių dribsnių, aguonų, sėmenų, kukurūzų, pelų ar gliaudytų žemės riešutų. Svarbu atminti, kad paukščiams kenksmingi bet kokie sūdyti produktai, taip pat pasenę, supuvę, prarūgę, supeliję ar pažeisti parazitų. Paukščiams negalima siūlyti citrusinių vaisių, banano žievės bei juodos ruginės duonos.

Kanopiniams žvėreliams tinka įvairus maistas: šienas, grūdai, kombinuoti pašarai, bulvės, šakniavaisiai, maisto apdirbimo pramonės atliekos. Pagrindinis reikalavimas, kaip ir paukščių lesinime, kad visos pašarui naudojamos medžiagos būtų kokybiškos.

Norintiems daugiau sužinoti apie šią akciją ar kitaip prie jos prisijungti, reikėtų kreiptis į Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą Smiltynėje (Smiltynės g. 11), tel. 8 464 02256 ir Nidoje ( Naglių g. 8), tel. 8 469 51256.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min