Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 8d. 23:22

Gyvūnų globėjai kvies rinkti augintinių išmatas

Akcijos „SURINK 2011“ plakatas
„SOS gyvūnai“ pieš. / Akcijos „SURINK 2011“ plakatas.

Šių metų gegužės 14–21 d. VšĮ „SOS gyvūnai“ rengia informacinę akciją „SURINK 2011“, kurios metu šunis auginantys Lietuvos miestų gyventojai būtų skatinami surinkti savo augintinių išmatas.

Pasak VšĮ „SOS gyvūnai“ vadovės Ilonos Reklaitytės-Mezencevos, savaitę truksiančios informacinės akcijos tikslas yra priminti šunų šeimininkams, kad ekskrementų rinkimas yra normalus ir būtinas veiksmas, su laiku virstantis geru įpročiu, o nenorintys to daryti akcijos metu sužinos apie paliktų ekskrementų žalą – pavojingas ligas ne tik sveikiems gyvūnams, bet ir žmonėms, o ypač vaikams.

„Lietuvoje dėl pievose stūksančių „pyragėlių“, ypač daugiabučių rajonuose, vis dar įprasta kaltinti šunis ar jų perteklių, tačiau retas pagalvoja, kad atsakomybė turi gulti ant šuns šeimininko pečių. Meilė savo augintiniui nesibaigia paglostymu, pasivaikščiojimu ar dubenėlio papildymu – savo augintiniu būtina rūpintis iki galo“, – sako I.Reklaitytė-Mezenceva.

„Dažnai žmonės gėdijasi rinkti savo šuns išmatas arba jiems tai nemalonu, tačiau tai yra neatsiejama atsakingo auginimo dalis. Jei užsuksite į gyvūnų prekių parduotuves, pamatysite, kad yra įvairių kastuvėlių, semtuvėlių, specialių maišelių, skirtų ekskrementų surinkimui, tad procesas netampa toks jau atgrasus. O gėda turėtų būti tik tam, kuris nerenka savo augintinio išmatų. Išmatos prilygsta numestam plastikiniui buteliui – jos ne tik gadina estetinį vaizdą, bet pūdamos teršia gamtą ir atmosferą.“

Dažnai žmonės gėdijasi rinkti savo šuns išmatas arba jiems tai nemalonu, tačiau tai yra neatsiejama atsakingo auginimo dalis.Nesurinktos išmatos sveikus gyvūnus gali užkrėsti infekciniu hepatitu bei parvovirusu, kuris daugeliu atveju baigiasi mirtimi, o žmonės gali užsikrėsti inkstus bei kepenis pažeidžiančia liga leptospiroze bei regėjimą pažeidžiančia liga toksokaroze.

Savaitę truksiančią akciją „SURINK 2011“ planuojama kartoti kasmet, kad šunų išmatų rinkimas taptų įpročiu. Akcijos metu neplanuojami specialūs renginiai – akcijos organizatoriai, VšĮ „SOS gyvūnai“, tiesiog kviečia atkreipti dėmesį į šią miestuose aktualią problemą ir imtis priemonių jai spręsti.

Platinat reklaminius akcijos plakatus bei informacinius lankstinukus apie nesurinktų ekskrementų žalą prie akcijos kviečiamos prisijungti visas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybes bei norinčios organizacijos.

Daugiau informacijos: www.sos-gyvunai.lt.

Akcijos „SURINK 2011“ rėmėjai: reklamos agentūra „Augitec Ad group“, reklamos agentūra „Big City“.

Akcijos informaciniai rėmėjai: Vilniaus savivaldybė, informaciniai portalai 15min.lt, grynas.lt, ozonas.lt, diena.lt, kaunodiena.lt, klaipeda.diena.lt.

Akcijos draugai: „DAROM 2011“, AB „City Service“, Pet24.lt, Ukmergės Zoocentras, Bafo veterinarijos gydykla Vilniuje, profesionalaus maisto gyvūnams parduotuvė „Foodie“, šunų ir kačių kirpyklos „PetGroomer“, „Doggy Days“, „Pet Style“.

VšĮ „SOS gyvūnai“ yra savanoriška, nepelno siekianti, neturinti pastovaus finansavimo gyvūnų globos organizacija, išsilaikanti iš pavienių žmonių/organizacijų paaukotų lėšų bei 2 proc. GPM paramos, savo veiklą vykdanti nuo 2006 m. Per 2010 metus organizacijos pagalba naujus namus atrado 1 912 beglobiai gyvūnai (1 118 katės, 794 šunys ir kiti gyvūnai).

Galite atsisiųsti, atsispausdinti ir savo laiptinėje ar organizacijoje pakabinti šios akcijos plakatą arba skrajutę (pirma pusė, antra pusė).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min