Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvūnų globos namai „5 pėdutės“ pakilo iš pelenų

S.Šakinytė (kairėje) ir N.Zuchbaja beveik visą savo laiką skiria „5 pėdučių“ veiklai – likusį išdalina šeimoms, darbui ir mokslui.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Simona Šakinytė (kairėje) ir Natalija Zuchbaja beveik visą savo laiką skiria „5 pėdučių“ veiklai – likusį išdalija šeimoms, darbui ir mokslui.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Po gaisro nieko neliko, tik sienos“, – kraupius pernai gruodžio įvykius, kai sudegė Klaipėdos gyvūnų globos namų pastatas su visais jame buvusiais augintiniais, prisiminė VšĮ „5 pėdutės“ direktorė Natalija Zuchbaja. Po daugiau nei trijų mėnesių įstaiga prisikėlė naujam gyvenimui – pastatas atstatytas, o jame naujų šeimininkų vėl laukia keturkojai globotiniai.

Gyvūnų globos namų pastatas, atsikūręs gaisravietės vietoje, aptvertas aukšta tvora, įvažiavimą į kiemą užtvėrę vartai, o teritoriją saugo privati saugos tarnyba. Tokių saugumo priemonių imtasi ne be reikalo – gruodį kilęs gaisras, kaip įtariama, įsiplieskė nuo piktadario rankos. Be to, siekiama, kad į teritoriją nepatektų ir prie durų gyvūnų nepaliktų prašalaičiai.

Įrengs vaizdo stebėjimo kameras

„Pastatą atstatėme savo jėgomis, padėjo trys savanoriai ir privačios įmonės“, – sakė N.Zuchbaja. Pastatas atstatytas iš pagrindų: apšiltintas, užklotas stogas, įstatyti nauji langai, įrengta kokybiška šildymo sistema, priešgaisrinė sistema su dūmų detektoriais. Po dviejų savaičių planuojama atidaryti ir operacinę bei įdiegti vaizdo kameras, kurios padės gyvūnus stebėti įstaigos darbuotojams, o kiemą – saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ žmonėms.

Globotiniams įrengtos patogios ir šiltos patalpos. Jose laikinai galės prisiglausti 20 šunų, o katės karaliaus atskirame kambaryje. Remonto darbai, pasak N.Zuchbajos, atsiėjo apie 70 tūkst. litų. „Iš viso žmonės po gaisro paaukojo apie 100 tūkst. litų, tad beveik visi pinigai išleisti remontui – norėjosi kuo geriau paruošti laikinus namus gyvūnams“, – teigė globos namų vadovė. Šiuo metu po „5 pėdučių“ stogu glaudžiasi 9 šunys ir viena katė.

Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr./Naujose patalpose augintiniai aeimininkų lauks komfortiakai, garduose gyvens ne daugiau nei po du.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr./Naujose patalpose augintiniai šeimininkų lauks komfortiškai, garduose gyvens ne daugiau nei po du.

Globotiniais skrupulingai rūpinasi

N.Zuchbaja ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Simona Šakinytė globos įstaigoje kartu dirba nuo praėjusių metų. „Prieš tai dirbome su „Aumura“, bet keliai išsiskyrė“, – paaiškino N.Zuchbaja. S.Šakinytė prieglaudoje dirba savanoriškai. Mergina rūpinasi informaciniais įstaigos reikalais: informuoja apie renginius, kuruoja internetinę svetainę, socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie namų ieškančius ir juos jau radusius gyvūnus bei pati laikinai priglobia nelaimėlius.

Pasak S.Šakinytės, nuo pernai balandžio namus rado 250 augintinių, kurių nuotraukos buvo įdėtos socialiniame tinklalapyje. Tačiau, pasak merginos, be minėtųjų, namus rado dar apie šimtas gyvūnų: kai kurie būdavo pasiklydę ir juos atsiimdavo šeimininkai, o mažuosius išgraibstydavo  globos namuose apsilankę žmonės, ieškantys mielo augintino.

Moterys tvirtino, kad kaip ir anksčiau, „5 pėdutės“ globotinius atiduos tik į geras rankas. „Kiekvienam gyvūnui duodame vardą, paskiepijame, gydome, kad nauji šeimininkai pasiimtų sveiką ir prižiūrėtą augintinį“, – sakė S.Šakinytė. N.Zuchbaja prisiminė, kad buvę tokių mėnesių, kai namus rasdavo 25-26 pamestinukai. Kai kurie gyvūnai savo šanso laukia pas laikinus globėjus – žmones, kurie sutinka savo namuose laikinai priglausti ir padėti rasti namus beglobiams. Tokių savanorių šiuo metu yra 5-6.

Veltui nedalins

„Gyvūnas iš prieglaudos į naujus namus išleidžiamas sterilizuotas, tvarkingas, jei turi ligą, šeimininkas bus apie tai informuotas. Už kiekvieną į namus išleidžiamą gyvūną imsime 50 litų mokestį, o norintiems savo gyvūną palikti teks mokėti dar daugiau“, – teigė S.Šakinytė.

Ji užsiminė, kad ketinama bendradarbiauti su kita gyvūnų globos įstaiga „Pifas“ ir kurti asociaciją. Bus siekiama, kad visiems į prieglaudą patekusiems gyvūnams būtų įdiegtos mikroschemos – vadinamieji „čipai“, tačiau S.Šakinytė prisipažino abejojanti, ar pavyks susitarti su gyvūnų registracijos centru ir šią paslaugą gauti nemokamai.

Naujoves „5 pėdutės“ pristatys kovo 20 dieną (sekmadienį) prekybos centre BIG-2 12 val. vyksiančiame renginyje, skirtame „Žemės dienai“. „Tai bus ir „5 pėdučių“ įkurtuvių šventė, kurioje vyks aukcionas, loterija, bus renkamos aukos, beglobiams ieškosime namų. Šventėje galės apsilankyti ir žmonės su savo augintiniais“, – sakė S.Šakinytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min