Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 15:12

Gyvūnų globos organizacijos susivienijo ir kreipėsi į Seimo komitetą dėl BK pataisų (atnaujinta 16.14)

Nuo tilto numestas šunelis pateko į gyvūnų globėjų rankas.
Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ nuotr. / Pipiras tik vienas iš daugelio, kuris patyrė žiaurų žmonių elgesį.

Įvairios gyvūnų globos organizacijos pasirašė kreipimąsi dėl baudžiamojo kodekso pataisų ir išsiuntė jį Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

Pranešime spaudai teigiama, kad trylikos gyvūnų globėjų ir mylėtojų organizacijų tikslas – kad atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais būtų vertinama daug griežčiau, t. y. maksimali bausmė už tokį nusikaltimą būtų ne vieni, bet ketveri metai, o ir pats nusikaltimas būtų vertinamas ne kaip lengvas, o apysunkis.

Sieks TTK pritarimo

„Darbietė" Dangutė Mikutienė šią pataisą jau yra pateikusi Seimo nariams. Bet galutinis sprendimas ėmė strigti Seimo komitetuose. Šios pataisos nagrinėjimui Seimas skyrė du komitetus – Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos (TTK).  Aplinkos apsaugos komitetas, kurio statusas svarstant šį klausimą yra kaip papildomo komiteto, pataisai nepritarė. Pagrindinis motyvas – siūlomos naujos bausmės, komiteto narių nuomone, yra per griežtos.

Trečiadienį, gruodžio 23 d., pataisą svarstys ir pagrindinis – Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Jo nariams visos organizacijos nusiuntė šį raštą. Tada pataisą svarstys Seimas plenarinio posėdžio metu, atsižvelgdamas į abiejų komitetų išvadas. Jei abu komitetai nepritars šiai pataisai, tai tikėtina, kad ir Seime ji bus atmesta.

„Atrodo, kad ką tik praėję visi skaudūs įvykiai su gyvūnais jau pamiršti... Todėl dauguma gyvūnų organizacijų susivienijo prašydami apginti tuos, kurie negali apsiginti patys", – teigiama pranešime spaudai.

Prašo neužmerkti akių

TTK nariams išsiuntinėtas laiškas, kuriame pabrėžiami pastaruoju metu visuomenę sukrėtę žiaurūs elgesio su gyvūnais atvejai - Šilutės rajone nuo bado ir nepriežiūros dvesiantys ūkiniai gyvūnai, benamės katės, paauglių išbadytomis akimis, praėjusios savaitės įvykis Vilniuje, kai iš septinto aukšto buvo išmestas šuo (tyrimas pradėtas tik dėl turto sugadinimo, kadangi nelaimingas šuo pataikė nukristi ant automobilio stogo), Kauno paauglių patyčios iš šuns Beno ir kitos kalytės, nuo tilto, vien dėl pasismaginimo numestas šuo Pipiras.

„ Užsimerkti prieš faktus ir teigti, kad tai nevyksta, nereiškia, jog taip iš tiesų yra, ir šiuo atveju abejingumas yra tik lengviausia, bet ne teisingiausia išeitis", – rašoma kreipimesi į parlamentarus.

Baudžiamojo kodekso pataisą su jos registracijos numeriu, tiksliu pavadinimu ir kitais rekvizitais galima pasižiūrėti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min