Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 15:51

Galima bausmė gyvūnų skriaudikams švelnėja

Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais ragino ir šunys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais jų mylėtojai ragino ir mitingu prie Seimo
Panašu, kad siūlymas griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais Seimo posėdžių salę pasieks gerokai sušvelnintas. Vietoj siūlytos maksimalios ketverių metų laisvės atėmimo bausmės teisės akto projekte liko pusantrų metų riba.

Iniciatyva keisti Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį, numatantį bausmes gyvūnų skriaudikams, kilo tragiškai pasibaigus šuniuko Pipiro istorijai. Seimo narė „darbietė“ Dangutė Mikutienė pasiūlė pataisą, kad šis nusikaltimas būtų vertinamas griežčiau, t. y. maksimali bausmė už žiaurų elgesį su gyvūnais būtų ne vieni, bet ketveri metai, o ir pats nusikaltimas būtų vertinamas ne kaip lengvas, o apysunkis. Taip pat siūlyta išbraukti galimybę nusižengėliams atsipirkti areštu.

Prieš galutinį Seimo balsavimą pataisą paskirta svarstyti dviem parlamento komitetams: kaip pagrindinis paskirtas Teisės ir teisėtvarkos (TTK), kaip papildomas – Aplinkos apsaugos (AAK). AAK pataisai nepritarė – esą siūlomos naujos bausmės yra per griežtos.

Tuo tarpu TTK trečiadienį nusprendė sušvelninti D.Mikutienės siūlomojoje BK pataisoje numatomas bausmes.

„Buvo pritarta kompromisiniam variantui – laisvės atėmimo bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais pailginti iki pusantrų metų. Taip pat komiteto nariai mano, kad reikėtų palikti arešto galimybę, nes tai esą irgi yra pakankamai drausminanti priemonė“, – po posėdžio sakė D.Mikutienė.

Parlamentarė pasakojo, kad tobulindama savo projektą atsižvelgs į siūlymą nustatyti nusikaltimo sunkumo kategorijas. „Vienas dalykas, kai gyvūnas nuskriaudžiamas netyčia. Bet jeigu jis sadistiškai kankinamas, jeigu tai matė nepilnamečiai ar mažamečiai vaikai, vaizdo įrašas buvo platinamas ar viešinamas internete ir t. t., tai toks asmuo turi būti baudžiamas pačia griežčiausia bausme“,  – įsitikinusi „darbietė“.

Visas Seimas BK pataisą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais greičiausiai svarstys sausio viduryje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min