Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 16d. 22:32

Į karą išeina šunys parašiutininkai

Austrijos kario ir jo šuns šuolis Norvegijoje, per pratybas „Cold Response“ (2010 m.)
Austrijos kariuomenės/Horsto Gorupo nuotr. / Austrijos kario ir jo šuns šuolis Norvegijoje, per pratybas „Cold Response“ (2010 m.)

Karinėse NATO pajėgų pratybose „Cold Response“, kasmet vykstančiose Norvegijoje, šiemet dalyvauja ir šunys parašiutininkai.

Šunis, belgų aviganius, į pratybas atsigabeno Austrijos specialiųjų karinių pajėgų dalinys. Iš trijų kilometrų aukščio keturkojai kariai šoka ne vieni, o pritvirtinti diržais prie savo dvikojų kompanionų.

Karo šunys dažnai neša vaizdo kameras, yra išmokyti judėti nepastebimai ir pulti tuos, kas yra ginkluotas, rašo timesonline.co.uk.

„Šunys nesuvokia aukščio pasikeitimo, jų tai nejaudina. Juos labiau trikdo lektuvo variklių garsas, tačiau kai mes iššokame, tai tampa nebesvarbu ir jie paprasčiausiai mėgaujasi reginiais“, – sakė vieno karo šuns dresuotojas. Jis pridūrė, kad karo lauko sąlygomis šunys elgiasi daug šaltakraujiškiau už kai kuriuos karius.

Šunis parašiutininkus pirmą kartą pamėgino naudoti amerikiečių būriai „Delta“. Jie pripratino keturkojus šuolio metu kvėpuoti per deguonies kaukes. Vėliau Didžiosios Britanijos kariuomenės specialiosios oro pajėgos (SAS) perėmė amerikiečių metodiką ir įsigijo iš amerikiečių kelis jau ištreniruotus šunis panaudojimui Afganistane ir Irake.

Du tokie šunys žuvo per karines operacijas Irake. Thoras ir Scotty buvo nužudyti 2008-aisiais, kai britų pajėgos vykdė sėkmingą „al Qaeda“ sprogdintojų tinklo likvidavimo operaciją. Šių dviejų keturkojų atminimui SAS būstinėje Hereforde pastatytas paminklas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min