Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 19d. 10:03

Iki balandžio vidurio teks paskersti 63 tūkst. kiaulių, Lietuva prašo Europos Sąjungos kompensuoti nuostolius

Kiaulės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulės

Žemės ūkio ministerijos specialistų delegacija su Europos Komisijos pareigūnais Briuselyje derėjosi dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo afrikiniu kiaulių maru užkrėstos zonos kiaulių augintojams.

Kaip informavo ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis, susitikimas vyko labai dalykiškai: papasakota apie prevencines priemones, kurių buvo imtasi užkirsti kelią maro plitimui Lietuvoje, pristatytos skaudžios ūkinės veiklos ribojimo pasekmės šalies kiaulių augintojams, tartasi dėl galimų nuostolių kompensavimo schemos elementų auginantiems kiaules infekuotoje zonoje.

Šiuo metu infekuotoje zonoje yra atsidūrusios 9 rajonų savivaldybės, kuriose auginama 63 tūkst. kiaulių, iš jų apie 50 tūkst. laikomos didesnėse fermose.

Ūkininkai patirs didelių nuostolių

Visos šios kiaulės po balandžio 15 d. turės būti sunaikintos. Kad neišplistų maro užkrato grėsmė, ūkininkai šioje zonoje negalės auginti kiaulių ne mažiau kaip metus ir dėl to patirs didelių ekonominių nuostolių.

„Dabar derybų objektas yra klausimas, kokią dalį pajamų praradimo nuostolių kompensuos ES, o kokią valstybė. Patirtų nuostolių sumos kol kas dar negalutinės, bet sutarėme, kad pateikus tikslesnius duomenis žinosime, į kokią realią sumą galėtų pretenduoti Lietuva“, – sako ministras V. Jukna.

Europos Komisijos pareigūnai buvo patikinti, kad parama bus suteikta tik iš tikrųjų nuostolius patyrusiems kiaulių augintojams. Paramos teikimo nuostatos bus svarstomos kitą savaitę Briuselyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min