Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jungtiniuose Arabų Emyratuose uždrausta privačiai laikyti laukinius gyvūnus

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kur egzotiškų žvėrių laikymas kai kam yra statuso simbolis, buvo uždrausta privačiai laikyti laukinius gyvūnus, pranešta trečiadienį.
Gepardas
Gepardas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žinoma, kad JAE ir kitose Persijos įlankos regiono valstybėse kaip augintiniai yra laikomos didžiosios katės, tarp jų – nykstantys gepardai. Buvo pastebėta ir atvejų, kai šie gyvūnai išvedami pasivaikščioti net didmiesčiuose.

Spalio mėnesį vienas toks pasivaikščiojimas su penkiais tigrais paplūdimyje netoli Dubajaus garsiojo viešbučio „Burj al Arab“ buvo užfiksuotas vaizdo įraše, žaibiškai išplitusiame socialiniuose tinkluose. Taip pat yra nufilmuota, kaip žmonės važiojasi automobiliuose liūtus.

Naujuoju įstatymu draudžiama prekiauti „visais laukiniais ir prijaukintais, bet pavojingais gyvūnais“ ir jų turėti, rašė dienraštis „Gulf News“.

Tokie gyvūnai gali būti laikomi tik zoologijos soduose, laukinės gamtos parkuose, cirkuose, veisimo ir tyrimų centruose, rašoma straipsnyje.

„Bet kas, išsivedęs į viešumą leopardą, gepardą ar bet kokį kitą egzotišką gyvūną, bus baudžiamas kalėjimu iki šešių mėnesių ir bauda“ iki 500 tūkst. dirhamų (130 tūkst. eurų), priduriama jame.

Arabiškas dienraštis „al Ittihad“ rašė, kad žmonės, kurie laukiniais gyvūnais „baugins“ kitus, bus baudžiami kalėjimu ar bauda iki 700 tūkst. dirhamų (182 tūkst. eurų).

Įstatymu įvedami ir nauji suvaržymai dėl tradicinių augintinių.

Šunų savininkai nuo šiol turės gauti leidimus ir viešumoje laikyti juos pririštus už pavadėlio, o tiems, kad neįsigis leidimų, grės baudos iki 100 tūkst. dirhamų (26 tūkst. eurų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius