Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejaus darbuotojai išgelbėjo leisgyvę pasiklydusią ruoniukę Smeltę

Muziejininkai priglaudė Smiltynėje priklydusį leisgyvį ruoniuką
A. Grušo nuotr. / Muziejininkai priglaudė Smiltynėje priklydusį leisgyvį ruoniuką
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet Lietuvos jūrų muziejus priglaudė jau antrą pakrantėje pasiklydusį ruoniuką. Pavasarį rastas Rikis jau sustiprėjęs plaukioja bendrajame baseine kartu su kitais ruoniais. O štai neseniai muziejaus priglaustai Smeltei dar reikia muziejininkų globos.

Pasiklydęs ruoniukas išgyveno tik per stebuklą

Baltijos pilkųjų ruonių jauniklė iš Smiltynės paplūdimio į Lietuvos jūrų muziejų buvo atvežtas labai nusilpusi. Tokių nelaimėlių paprastai muziejus sulaukia pavasarį – gegužę.

Pasak Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo Arūno Grušo, tai – pirmas atvejis, kai vidurvasarį randamas toks nusilpęs ruoniukas. Smeltė pavadinta patelė buvo leisgyvė – svėre tik 13,5 kg. Tokio svorio būna ką tik gimęs ruoniukas, o jos bendraamžiai yra 4-5 kartus sunkesni.

Muziejuje savaitę ruoniukė buvo maitinama žuvies tyre per zondą, jai skirti antibiotikai ir vitaminai. Dabar Smeltė jau nesiskundžia apetitu, godžiai praryja 2 kg silkutės per dieną.

„Smeltė gyva išliko tik per stebuklą. Ruoniukas porą mėnesių išgyveno vien iš savo riebalinio sluoksnio, kurį užsiaugino maitindamasis mamos pienu.

Taip atsitikti galėjo todėl, kad porą mėnesių Baltijos priekrantėje pūtė Šiaurės Rytų vėjas, atnešantis šaltą vandenį ir išbaidantis žuvis. Smeltei paprasčiausiai nebuvo ko valgyti, – teigia A. Grušas.

Ruoniukas rudenį bus išleistas į laisvę

Muziejuje savaitę ruoniukė buvo maitinama žuvies tyre per zondą, jai skirti antibiotikai ir vitaminai. Dabar Smeltė jau nesiskundžia apetitu, godžiai praryja 2 kg silkutės per dieną, reikalaudama jos vis daugiau. Jeigu ji ir toliau taip stiprės, vėlų rudenį arba pavasarį bus išleista atgal į jūrą.

Kiekvienais metais Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai priglaudžia ir slaugo jūros pakrantėje rastus nusilpusius ruoniukus. Tokiems ruoniukams jau dvidešimt treji metai muziejus tampa antraisiais namais. Atvežami gyvūnėliai dažnai leisgyviai, o pagiję ir sustiprėję vėl paleidžiami į Baltijos jūrą.

A. Grušo nuotr. /Muziejininkai priglaudė Smiltynėje priklydusį leisgyvį ruoniuką
A. Grušo nuotr. /Muziejininkai priglaudė Smiltynėje priklydusį leisgyvį ruoniuką

Improvizuotoje laboratorijoje, įrengtoje šalia darbuotojų kabinetų, jau buvo išslaugyti 23  ruoniukai. Biologai pasikeisdami rūpinasi ruoniukais visą  parą.

Baltijos pilkieji ruoniai– reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min